Sa shpenzojnë qytetarët e Kosovës për festën e Vitit të Ri

Sa shpenzojnë qytetarët e Kosovës për festën e Vitit të Ri

Ndonëse në gjendje të rëndë ekonomike, qytetarët e Kosovës shpenzojnë shuma të mëdha për natën e Vitit të Ri. Shuma që qytetarët shpenzojnë për ndërrimin e moteve është shumë e lartë në krahasim me pagën…

Read More
KFOR-i: FSK s’është UÇK, s’bëhet fjalë për ta çarmatosur

KFOR-i: FSK s’është UÇK, s’bëhet fjalë për ta çarmatosur

Komandanti i KFOR-it, Lorenzo d’Addario, ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës nuk do të çarmatoset sepse ajo nuk është Ushtri Çlirimtare e Kosovës. Komandanti i KFOR-it, Lorenzo d’Addario, në një intervistë dhënë për…

Read More
POLICIA JEP DETAJE PËR GRABITJEN NË PRISHTINË

POLICIA JEP DETAJE PËR GRABITJEN NË PRISHTINË

Policia e Kosovës ka konfirmuar se rreth orës 21:30 ka ndodhur një grabitje e armatosur në një market në rrugën Isa Kastrati në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti. “Rreth orës…

Read More
E papritur! Hoxha Sadri Zekaj: Feja është Baba, e Kombi është Nëna…Unë du Nënën më shumë…!

E papritur! Hoxha Sadri Zekaj: Feja është Baba, e Kombi është Nëna…Unë du Nënën më shumë…!

Mulla Sadri Zekaj befason me përgjigjien e tij në emisionin ‘Kojshia Show’ ku thotë se Feja dhe Kombi janë si Baba dhe Nëna. Feja është Baba e Kombi është Nëna, un du Nënën më shumë…!

Read More
Hoxha Sadri Zekaj: Do të ndërtoja shkollë e jo xhami! Befasohet prifti Viktor Sopi

Hoxha Sadri Zekaj: Do të ndërtoja shkollë e jo xhami! Befasohet prifti Viktor Sopi

Hoxha Sadri Zekaj dhe Viktor Sopi ishin mysafirë në ‘Kojshia Show’ dhe vërtetë treguan harmoni fetare e vëllazërore ndërmjet vete! Ku hoxha befasoi të gjithë duke thënë që nëse do më jepeshin disa para do…

Read More
Wow! Hoxha Sadri Zekaj i uron Krishtlindjet priftit Viktor Sopi! Shikoni si reagon prifti..!

Wow! Hoxha Sadri Zekaj i uron Krishtlindjet priftit Viktor Sopi! Shikoni si reagon prifti..!

Sonte në emisionin ‘Kojshia Show’ i cili është një ndër emisionet më të shikuar në vend, ishin mysafirë hoxha Mulla Sadri Zekaj dhe prifti Don Viktor Sopi, ku ndër të tjera hoxha i uroi Krishtlindjet…

Read More
Yllka Kuçi dhe Ylli Demaj e kallin n’Kosovë Show me ”Luj qyqek” në emisionin e fundit për këtë vit

Yllka Kuçi dhe Ylli Demaj e kallin n’Kosovë Show me ”Luj qyqek” në emisionin e fundit për këtë vit

Për emisionin e fundit të këtij viti n’Kosovë Show, janë Yllka Kuqi dhe Ylli Demaj. Ata kanë sjellur atmosferë festive ku kanë kënduar disa këngë.Sponzor Yllka Kuqi e Ylli Demaj, poashtu kanë qenë edhe pjesë…

Read More
E jashtëzakonshme: n’Kosovë Show e përmbyll vitin 2018-të me mbi 100 milion shikime në Youtube

E jashtëzakonshme: n’Kosovë Show e përmbyll vitin 2018-të me mbi 100 milion shikime në Youtube

Sonte shfaqet emisioni i fundit për këtë vit i n’Kosovë Show, i cili udhëheqet nga moderatori Shpetim Desku. Për gjatë vitit 2018-të, ky emision ka korrë një sukses të jashtëzakonshëm, ku ka arritur ti ketë…

Read More
Në javën e parë vitit 2019 pritet të mbajë mot i ftohtë, me ngrica dhe reshje të dobëta bore..

Në javën e parë vitit 2019 pritet të mbajë mot i ftohtë, me ngrica dhe reshje të dobëta bore..

Sipas Prishtina Weather, temperaturat minimale do të jenë nga -1 deri në -7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimala nga 1 deri në 4 gradë Celiust.Kështu do të jenë temperaturat gjatë javës së ardhshme. 31.12 –…

Read More
Ndihmohen 387 familje për fundvit

Ndihmohen 387 familje për fundvit

387 familje në nevojë kanë marrë pako ushqimore dhe veshmbathje për festat e fundivitit. Kjo si rezultat i një aksioni humanitar që nisi dy javë më parë me iniciativën e Vanesa Sadriut nga Klubi RinON…

Read More