show bizi 

Dy voglushët e vegjël qe fotografimin e kanë si hobi, janë nderë femijet më të ndjekur në Instagram

Dy voglushët e vegjël nga qyteti i bukur i Prizrenit, të cilët jetojnë në Slloveni. Pra Diari dhe Eldi janë vetëm 3 vjeçar dhe me gjithë vullnetin po realizojnë foto për Instagram. loading… Një ditë për Eldin, sapo të zgjohet nga gjumi ai e kryen mëngjes u drejtohet familjarëve se dua të më bani foto, sapo Diari ta shef Eldin duke marrur poza, po ashtu kërkon ti bëhen edhe ati disa foto, dëshirat e tyre për fotografi i realizojnë familjarët dhe fotograf profesionist. Nëqoftëse një mik ka ndonjë shqetësim, mos…

Lexo më shumë
Kuriozitete 

10 malet me te larte ne Evrope

Evropa ka një reliev me forma të larmishme. Ai ka dallime të mëdha edhe brendave zonave mjaft të vogla duke filluar nga ultësirat deri tek majat më të larta. Sot po ju prezantojmë me disa prej tyre.   Ato janë:    1. Gerlachovský STIT, Malet Tatra, Sllovaki   Ai është 2,654.4 metër i lartë dhe është maja më e lartë e maleve Tatra, në Sllovaki. Ngjitja e parë deri në krye të tij u bë nga një qytetar vendas në vitin 1834.   2. Galdhopiggen, Jotunheimen, Norvegji   Jotunheimen do të thotë…

Lexo më shumë
Kuriozitete 

Disa kuriozitete për Ujëvarat e Mirushes

Prurja mesatare e lumit Mirusha është 1.2 m³/s ‐ Mesatarja e nivelit te ujit 0.65 cm ‐ Drejtimi i shtrirjes së pellgut: Lindore ‐Distanca nga burimi i lumit: 37 km’ ‐ Mesatarja e pjerrtësisë: 1,7 % . Liqeni i fundit është më i madhi për nga dimensioni dhe ka qasje të lehtë për çdo vizitor. Ka dimensione 55 x 45 m me thellësi mbi 5 m me sipërfaqe 2250 m². Liqeni më i thellë është liqeni i 10‐të me thellësi 9m. Liqeni më i gjatë është liqeni i 8‐të me…

Lexo më shumë
show bizi 

Modelja shqiptare ju prezanton me babain, kështu e përshkruan atë

loading… Modelja e njohur, Angela Martini, është një nga ato personazhe që gjithmonë di të rrëmbejë vëmendjen e fansave. Kësaj radhe ajo ka publikuar dy fotografi të të atit në profilin e saj në Instagram teksa thotë fjalë tejet të mira për të, shkruan lajmi net. “Sa i pashëm është babai im”, ka shkruar ajo. Ndryshe, Angela tash e një kohë është shpërngulur në SHBA e cila është martuar me miliarderin rumun, Dragus Savulescu. Bukuroshja është duke shijuar jetën e saj martesore me miliarderin ku së fundmi vizituan disa vende…

Lexo më shumë
Lajme 

Tjetër aksident, 4 persona të plagosur, 2 prej tyre dërgohen me urgjencë drejt…

Mesditen e sotme katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksident në segmentin e Rrugës së Arbërit në vendin e quajtur Vajkal. Një makinë Citroen me targa maqedonase SU 324 SB, e cila po udhëtonte drejt Tiranës ka dalë nga rruga, dhe si pasojë u plagosën rëndë 4 persona që ndodheshin në makinë. Shkak i aksidentit mendohet të këtë qenë shpejtësia e madhe e drejtuesit të automjetit. Të aksidentuarit ndodhen në apitalin e Bulqizës, ku dy prej tyre janë nisur me ambulancë në drejtim të Spitalit Ushtarak…

Lexo më shumë
show bizi 

Me një ‘selfie’ të nxehtë, Afërdita Dreshaj në fokus ka gjoksin

Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Afërdita Dreshaj kohët e fundit ka vizituar vendet më të shtrenjta në botë. Momentalisht ajo është në Pragë, në vendlindjen tashmë të bashkëshortit të saj, Jakub Kindl, shkruan lajmi net. Nga çdo vend luksoz ajo nuk ngurron të sjell imazhe dhe video të ndryshme për ndjekësit e shumtë që ka. Në një foto të fundit, Dreshaj shfaqet duke bërë ‘selfie’, ku në fokus ka gjoksin bombastik të saj. Pas martesës, Dreshaj ka paralajmëruar se do vijë me një projekt të ri muzikor duke mos dhënë detaje…

Lexo më shumë
Lajme 

Veseli: Nuk ka cenin të territorit, diskutimet për ndarje e dobësojnë pozicionin tonë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se qëndrimi i Partisë Demokratike të Kosovës është i qartë, nuk ka ndarje të Kosovës dhe se territori i saj është i pacenueshëm. Në një konferencë për shtyp ai tha se nuk do të ketë as asociacion me kompetenca ekzekutive. Veseli tha se thirrja e seancës për të folur për ndarje është në dëm të Kosovës, dhe ka theksuar se thirrja e kësaj teme do ta dëmtojë Kosovën në procesin dialogues. “Shteti i Kosovës, integriteti i Kosovës janë të shenjta.…

Lexo më shumë
Bota Lajme Rajon Vend 

Novosti: Thaçi me ndihmën e aleatëve të tij, po e izolon Vuçiqin dhe po e vë para aktit të kryer

Shqiptarët e Kosovës tashmë promovojnë dhe po lobojnë për mbështetje në ambasadat perëndimore. Propozimi sipas gazetës serbe “Novostit”, është zëvendësim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe që nëpërmjet saj dëshiron të fitojë karrigen e OKB-së. Sipas burimeve të gazetës, përfaqësuesit e autoriteteve në Prishtinë kryesisht në ambasadat perëndimore paraqesin zgjidhjen e tyre për statusin e Kosovës së pavarur, në të cilën serbët do të duhej të kënaqëshin me pozicionin e tyre sipas modelit të Tirolit Jugor në Itali. “Ky veprim përkon me marrëveshjen e Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt…

Lexo më shumë
show bizi 

Ështe kaq i vogël me moshë por me sukses të madhë në modeling (foto)

Ështe kaq i vogël me moshë por me sukses të madhë në modeling, e kemi fjalen për Roalmin, modelin 6 vjeçar nga Tirana qe sukseset dhe fama e tij nuk kanë të ndalur. Po ti hedhesh një sy llogarisë së instagramit do shohim qe ky vogelush vertet është një talent ,pozat ,stilimi dhe bukuria e tij janë vertet mbresëlenëse . Jo me kot Roalmi ndiqet nga nje numer i madh adhuruesish ne instagram ,qe ne çdo foto shfaq pasionin e tij akoma me te zjarrte./vizioni.info/ Totally outfit from @minikid.pl 💕…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial