Dy voglushët e vegjël qe fotografimin e kanë si hobi, janë nderë femijet më të ndjekur në Instagram

Dy voglushët e vegjël qe fotografimin e kanë si hobi, janë nderë femijet më të ndjekur në Instagram

Dy voglushët e vegjël nga qyteti i bukur i Prizrenit, të cilët jetojnë në Slloveni. Pra Diari dhe Eldi janë vetëm 3 vjeçar dhe me gjithë vullnetin po realizojnë foto për Instagram. loading... Një ditë…

Read More
10 malet me te larte ne Evrope

10 malet me te larte ne Evrope

Evropa ka një reliev me forma të larmishme. Ai ka dallime të mëdha edhe brendave zonave mjaft të vogla duke filluar nga ultësirat deri tek majat më të larta. Sot po ju prezantojmë me disa prej tyre.…

Read More
Disa kuriozitete për Ujëvarat e Mirushes

Disa kuriozitete për Ujëvarat e Mirushes

Prurja mesatare e lumit Mirusha është 1.2 m³/s ‐ Mesatarja e nivelit te ujit 0.65 cm ‐ Drejtimi i shtrirjes së pellgut: Lindore ‐Distanca nga burimi i lumit: 37 km’ ‐ Mesatarja e pjerrtësisë: 1,7…

Read More
Modelja shqiptare ju prezanton me babain, kështu e përshkruan atë

Modelja shqiptare ju prezanton me babain, kështu e përshkruan atë

loading... Modelja e njohur, Angela Martini, është një nga ato personazhe që gjithmonë di të rrëmbejë vëmendjen e fansave. Kësaj radhe ajo ka publikuar dy fotografi të të atit në profilin e saj në Instagram…

Read More
Tjetër aksident, 4 persona të plagosur, 2 prej tyre dërgohen me urgjencë drejt…

Tjetër aksident, 4 persona të plagosur, 2 prej tyre dërgohen me urgjencë drejt…

Mesditen e sotme katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksident në segmentin e Rrugës së Arbërit në vendin e quajtur Vajkal. Një makinë Citroen me targa maqedonase SU 324 SB, e…

Read More
Me një ‘selfie’ të nxehtë, Afërdita Dreshaj në fokus ka gjoksin

Me një ‘selfie’ të nxehtë, Afërdita Dreshaj në fokus ka gjoksin

Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Afërdita Dreshaj kohët e fundit ka vizituar vendet më të shtrenjta në botë. Momentalisht ajo është në Pragë, në vendlindjen tashmë të bashkëshortit të saj, Jakub Kindl, shkruan lajmi net. Nga…

Read More
Veseli: Nuk ka cenin të territorit, diskutimet për ndarje e dobësojnë pozicionin tonë

Veseli: Nuk ka cenin të territorit, diskutimet për ndarje e dobësojnë pozicionin tonë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se qëndrimi i Partisë Demokratike të Kosovës është i qartë, nuk ka ndarje të Kosovës dhe se territori i saj është i pacenueshëm. Në një…

Read More
Novosti: Thaçi me ndihmën e aleatëve të tij, po e izolon Vuçiqin dhe po e vë para aktit të kryer

Novosti: Thaçi me ndihmën e aleatëve të tij, po e izolon Vuçiqin dhe po e vë para aktit të kryer

Shqiptarët e Kosovës tashmë promovojnë dhe po lobojnë për mbështetje në ambasadat perëndimore. Propozimi sipas gazetës serbe “Novostit”, është zëvendësim për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe që nëpërmjet saj dëshiron të fitojë karrigen e…

Read More
Ështe kaq i vogël me moshë por me sukses të madhë në modeling (foto)

Ështe kaq i vogël me moshë por me sukses të madhë në modeling (foto)

Ështe kaq i vogël me moshë por me sukses të madhë në modeling, e kemi fjalen për Roalmin, modelin 6 vjeçar nga Tirana qe sukseset dhe fama e tij nuk kanë të ndalur. Po ti…

Read More
Dy njerëzit më të pasur në planet jetojnë në një lagje

Dy njerëzit më të pasur në planet jetojnë në një lagje

Xhef Bezos sapo kaloi Bill Gejtsin për pasuri. Ata janë tashmë dy njerëzit më të pasur në planet, dhe të dy bashkë jetojnë në të njëjtën qytezë prej 3000 banorësh, më pak se 1 km…

Read More