Lajme 

Vjosa Osmani paralajmëron protestë më 7 shtator, ditën kur Thaçi takohet me Vuçiqin

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani po e cilëson si të pamjaftueshme rezolutën të cilën Kuvendi pritet ta votojë në një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me korrigjimin e kufijve. Osmani ka shkruar në rrjetin social facebook se rezoluta nuk do “ta ndalë Thaçin drejt aventurave të rrezikshme”. “Rezoluta e Kuvendit të Kosovës do të jetë e rëndësishme, por me gjasë e pamjaftueshme, për të ndalur aventurat e rrezikshme të Thaçit në dëm të sovranitetit të vendit. Thaçi mbanë titullin e kampionit për shkelje të Rezolutave të Kuvendit”, ka shkruar deputetja…

Lexo më shumë
Lajme 

Krist Gjokaj nuk zgjidhet drejtor i PK-së, por tregon muskujt me protestuesit në Gjakovë

Raportohet se janë arrestuar pesë persona gjatë protestës në Gjakovë, kundër ardhjes së pelegrinëve serbë. Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Kristë Gjokaj ka konfirmuar se të njëjtit janë prangosur për “dëmtim prone dhe pengim të personave zyrtarë” raporton Indeksonline. Por siç shihet Major Kristë Gjokaj, në pamundësi për tu bërë Drejtor i PK-së, ai shfryen mllefin e tij në protestuesin e prangosur. Cili është roli i një pretendenti për Drejtor të PK-së, a të menagjoj me situaten apo te arrestoj persona që edhe sot kan dhimbje për më…

Lexo më shumë
Lajme 

Varrosen tre anëtarët e familjes që u vranë në Dibër

Për shkak të vrasjes së tmerrshme, që e tronditi jo vetëm opinionin e Dibrës, por edhe të gjithë Maqedonisë, Këshilli i Komunës së Dibrës e anuloi seancën e caktuar për sot, pasi këshilltarët u shprehën nderime me heshtje njëminutëshe. “Një gjë e tillë nuk mbahet mend në qytetin tonë. Këshilltarët sollën vendim që të anulohet seanca dhe të gjithë së bashku të shkojmë dhe më të afërmve t’u shprehim ngushëllim, ndërsa të treve nderime të fundit”, tha kryetari i këshillit Bashkim Mashkuli. Edhe kryetari i komunës Ruzhdi Lata paraprakisht deklaroi…

Lexo më shumë
show bizi 

Kjo është 18-vjeçarja “KIKI”, e dashura e Drake

Drake ka nisur një romancë të re me modelen 18 vjeçare Bella Harris pas një kohë të gjatë që kane qënë miq me njëri tjetrin. Duke bërë shaka këngëtari ka thënë se dëshiron dikë e cila nuk është marë me asnjë të famshëm akoma,e ndoshta Bella është një prej tyre. Harris sapo ka mbaruar shkollën e mesme dhe gjatë verës është parë në disa nga ndalesat e turit të Drake. Nuk dihet se çfarë po ndodh me të dy por modelja postoi disa foto me këngëtarin ku dukeshin mjaft rehat…

Lexo më shumë
Sporte 

Cristiano do të shënojë shumë gola, thotë ish ylli i Juventus

Mungesa e golave nga Cristiano Ronaldo në dy ndeshjet e para me Juventus, ka nxitur dyshimet rreth përshtatjes së portugezit në futbollin italian. Në mbrojtje të portugezit ka dalur ish ylli i Juventus, Mauro Camoranesi. “Jemi duke folur për një futbollist që ka shënuar mbi 500 gola. Nuk do të thotë asgjë mungesa e golave në dy ndeshjet e para. Ai do të shënojë shumë gola deri në fund të sezonit. Nuk i mungon asgjë, ai ka eksplozivitet, shpejtësi dhe teknikë të mrekullueshme” ishin fjalët e Camoranesit. Mundësia tjetër e…

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Veseli propozon që “Rruga B” të mbajë emrin e John McCainit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka dalë me propozim që “Rruga B” në Prishtinë të mbajë emrin e senatorit amerikan John McCain, i cili javën e kaluar ndërroi jetë. “Në nderim të kujtimit të tij, propozoj që Rruga B, në kryeqytetin e shtetit tonë, në Prishtinë, të mbajë emrin e John McCainit”, ka shkruar Veseli në Facebook. Ai ka thënë se para luftës, gjatë luftës, në ndërtimin e paqes dhe shpalljen e pavarësisë, senatori McCain mbështeti pandërprerë Kosovën.

Lexo më shumë
Kuriozitete 

Pika më e pastër e ujit në botë

Nëse pastrimi i afrohet hyjnores, atëherë kjo është një pikë hyjnore. Shkencëtarët nga “Vienna University of Technology” njoftoi dje se kishin krijuar pikën e ujit më të pastër në botë. Ky ujë ultra i pastër mund të ndihmojë të kuptojmë sesi sipërfaqet vetëpastruese të tilla si ato të veshura me dioksidin e titanit (TiO2) mbulohen nga një shtresë misterioze molekulash kur bien në kontakt me ajrin dhe ujin. Në dritën e diellit. Kur sipërfaqet me TiO2 ekspozohen ndaj dritës ultraviolet ato reagojnë në mënyrë të tillë që “gëlltisin” çdo përbërës…

Lexo më shumë
show bizi 

E keni parë zeshkanen më seksi të Instagramit? Kjo është rivalja e saj bjondinë

Ditë më parë ka qarkulluar lajmi me imazhet seksi të zeshkanes më provokative të Instagramit. Mirëpo ajo e ka një rivale bjondinë e cila poashtu është duke u komentuar në mediat e huaja dhe ato shqiptare, shkruan lajmi.net Fjala është për Lindsey Pelas, modelen nga Los Angeles të SHBA-ve e cila në llogarinë e saj në Instagram ka më shumë se 7 milion ndjekës. Në po këtë rrjet social ajo i mban pranë vetes ata me publikimin e imazheve të ndryshme provokative. Kjo mund të konsiderohet lirisht rivalja bjondinë e…

Lexo më shumë
Lajme 

E thotë edhe Merkeli: Mbështesim çdo marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë /VIDEO

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur në konferencë për media me kryeministrin kroat, Andrej Plenkoviq, për bisedën e saj telefonike me presidentin amerikan Donald Trump. Pas kësaj telefonate Merkel ka zbutur qëndrimin duke thënë se e i përkrahë të gjitha bisedimet që sjellin rezultat por edhe integriteti territorial ekzistues është një dimension i rëndësishëm. “Folëm në telefon edhe për situatën Kosovë dhe Serbi. Natyrisht që përkrahim të gjitha bisedimet që sjellin rezultat, por edhe integriteti territorial ekzistues është një dimension i rëndësishëm”, deklaroi Merkel. Deklarata e plotë e Merkelit me…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial