Djali i Thaçit, Albin Kurtit: Faleminderit Albin për ofertën, kam durim t’a pres çikën tënde deri të rritet, por e kam një problem…

Endrit Thaçi, djali i Presidnetit të Kosovës, Hashim Thaçit, i ka reaguar kryetarit të LVV-së, Albin Kurtit.

Me anë të një story të publikuar në Instagram, Endriti ka ‘falënderuer’ Kurtin, për ofertën e bërë, duke i thënë atij se i duhet kohë të pres për të biseduar me vajzën e Kurtit derisa ajo të rritet, shkruan Gazeta NewBorn.

Por sipas Endritit, këtu qëndron një problem, pasi që sipas tij është orgjinina, duke ironizuar me Kurtin se vajza e tij është me origjinë tjetër dhe kjo del të jetë pengesë.

Kujtojmë se Kurti shpërfaqet shumë nacionalist, por në të vërtetë ai është i martuar me një grua jo-shqiptare e cila jeton në një vend tjetër jashtë Kosovës.

Më poshtë ua sjellim shkrimin e Endritit: