Modelja e njohur pozon topless para heronjëve të luftës

Një modele e Instagram-it, e cila shkaktoi zemërim duke paraqitur veten të zhveshur pranë një memoriali kushtuar heronjve të Luftës së Parë, ka mbrojtur veprimet e saj dhe e ka përshkruar veten si një “person shumë seksual”.
Lauren Henson, e cila gjithashtu ka qenë në top 20 me këngën “Solo Dancing”, këmbënguli se imazhi i diskutueshëm ishte “artizan dhe jo provokues apo i dëmshëm”, shkruan nypost transmeton lajmi net.

31-vjeçarja shkaktoi një zemërim pas postimit të një fotoje topless që mbante gjoksin e saj para një tablete guri në Londër duke mbajtur emrat e ushtarëve të rënë.

Snapi saj tërhoqi më shumë se 500 pëlqime në Instagram, por ajo u kritikua nga disa për mosrespektimin e trashëgimisë së tyre.

Një komentues shkroi: “Ajo thjesht tregon se nuk keni respekt për njerëzit që dhanë jetën e tyre për këtë vend.

Është një turp që duhet ta bëni përpara një memoriali për njerëzit që vdiqën duke u përpjekur ta mbronin këtë vend. Ajo tregon zero klase dhe respekt. ”

Duke mbrojtur veten, Henson tha: “Unë jam një person shumë seksual dhe imazhi ishte një mënyrë për mua të shprehja veten time, duke luftuar për lirinë time, ndërsa këta heronj luftarakë luftuan për lirinë tonë”