Bahtiri konfirmon takimin me Veliun

Bahtiri konfirmon takimin me Veliun

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri dhe ai i Podujevës, Agim Veliu janë takuar mbrëmë në një restaurant në Milloshevë. Këtë takim e konfirmoi Agim Bahtiri. Bahtiri tha se është takuar mbrëmë me nënkryetarin e LDK-së.…

Read More
E grabiten e pastaj e lidhen me litarë, policia tregon ngjarjen që ndodhi në Istog

E grabiten e pastaj e lidhen me litarë, policia tregon ngjarjen që ndodhi në Istog

Policia e Kosovës në Gjakovë ka arrestuar dy persona të kërkuar, dyshuar për veprat e grabitjes, mbajtjes në pronësi kontroll ose posedim i paautorizuar i armës dhe mos zbatim i urdhrit të policit. Me datën…

Read More
Hoxhë Krasniqi thotë se është haram për burrat të specializojnë në gjinekologji

Hoxhë Krasniqi thotë se është haram për burrat të specializojnë në gjinekologji

Hoxha i njohur Dr. Shefqet Krasniqi ka komentuar punën e mjekëve gjinekologë të cilët trajtojnë pacientet vajza dhe gra. Krasniqi po konsideron se është e çuditshme dhe e ndaluar për burrat që të specializojnë në…

Read More
Çka festivali “Çaj fest”?

Çka festivali “Çaj fest”?

Shkruan: Fazli MUHARREMI Mungesa e ideve mungesa e qasjes në festivale vjen deri te kjo që organizatorët nuk din dhe nuk e kan iden se çka festivali “Çaj fest”? Kjo i bie ejani në qender…

Read More

Vit i mbarë për studiuesin dhe krijuesin Bedri Tahiri

Tashmë kur ka kaluar një kohë e gjatë prej se merret me botimin e veprave letrare, historike, si dhe me publikimin e recensionevem, analizave dhe botimeve të ndryshme, professor Bedri Tahiri ka përmbyllur edhe këtë…

Read More

Dikur i kërkonte Thaçit ta mandatonte, sot i ikën takimit me të

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti duket se i ka rënë pishman me një deklaratë që kishte dhënë më 26 nëntor në Tiranë. Ai kishte kërkuar nga presidenti i Republikës, Hashim Thaçi që ta thërriste…

Read More
Edukatorja rrihte jetimët, fëmijët filmojnë dhunën

Edukatorja rrihte jetimët, fëmijët filmojnë dhunën

Dy fëmijë janë kthyer në dëshmitarë kryesorë në një proces hetimor, të nisur ndaj një nëne kujdestare në fshatin SOS, e vendosur nën hetim për keqtrajtim të të miturve. Pasi kanë regjistruar me telefon të…

Read More

“Kurti i ka dy rrugë, ose ta lëshoj Kosovën, ose të vritet”, deklarata skandaloze e anëtarit të Nismës

Haxhi Hoti, anëtar i Nismës dhe kandidat për deputet në zgjedhjet e fundit që u mbajtën në Kosovë ka kërcënuar seriozisht, kryetarin e VV-së, Albin Kurtin. Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka shkruajtur se…

Read More
Dreka luksi, nepotizëm e abuzime me fonde – Skandalet e Qeverisë Haradinaj gjatë vitit 2019

Dreka luksi, nepotizëm e abuzime me fonde – Skandalet e Qeverisë Haradinaj gjatë vitit 2019

Viti që po e lemë pas do të mbahet mend me shumë si vit i skandalëve dhe dramave politike se sa i suksesit për Kosovën. E kur flasim për skandalet e vitit 2019, atëherë epitetin…

Read More
‘Magjikja’ Tiranë, në foto

‘Magjikja’ Tiranë, në foto

Tirana është një ndër vendet më atraktive për festat e fundvitit ku sheshi “Skënderbej” është një mrekulli e vërtetë. Ndriçimi i sheshit në çdo cep është vendosur në mënyrë të përsosur sa ka tërhequr edhe…

Read More