Nga sezoni i ri, Coutinho dhe Isco luajnë së bashku

PSG është e gatshme që t’i bëjë disa transferime gjigante me të përfunduar ky sezon.

PSG dëshiron të bëjë disa ndryshime në skuadër, pasi rrezikohet nga UEFA për shkak të shkeljes së rregullit financiar.

Skuadra franceze është e detyruar të shet Kylian Mbappe apo Neymarin, andaj afati i verës do të sjellë shumë ndryshime për ta, përcjell lajmi.net.

PSG është duke tentuar që ta transferojë Isco Alarconin dhe Philippe Coutinhon në verën e ardhshme.

Parisienët janë të gatshëm të paguajnë 210 milionë euro për të dyja transferimet, ndërsa me gjasë do ta shesin Neymarin.