Në momentin më të mirë të karrierës, Granit Xhaka ua kumton në lajm shokues tifozëve të Arsenalit

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi zvicerane, Granit Xhaka, ka lënë të kuptohet se mund të largohet nga Arsenali dhe të bëjë karrierë te ndonjë skuadër tjetër.

Këtë e ka pranuar vetë mesfushori shqiptar në një deklarim të bërë së fundi.

26 vjeçari i ka thënë gazetës zvicerane Tagblatt, se nuk ka nevojë t’i jap fund karrierës së tij në veri të Londrës, përcjell ‘Goal.com’.

Xhaka tek Arsenali është transferuar në verën e vitit 2016 për 40 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

Mesfushori ka bërë karrierë edhe në Zvicër te Basel, ndërsa është shumë i rëndësishëm edhe te Përfaqësuesja helvetike.