Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ngrohtë dhe me diell. Pritet të fryjë erë e dobët në drejtim verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të zbresin nën dhe rreth o gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore të jenë nga 14 deri 24 gradë celsius.

Nga dita e martë moti do të jetë me vranësira dhe me kushte për reshje të shiut, ndërsa temperaturat pritet të bien./Telegrafi/