Në BQK punon edhe motra e ministrit Ismaili, mbesa e Zonjës së Parë dhe vajza e Dedajt

Në BQK punon edhe motra e ministrit Ismaili, mbesa e Zonjës së Parë dhe vajza e Dedajt

Ismaili është njëri ndër njerëzit që i rri më së shumti afër kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe së fundi po merret me rekrutimin e njerëzve të rinj në PDK. Ratibe Ismaili-Dreshaj,…

Read More
Mustafa përkujton mbi 80 viktima në masakrën makabre në Lybeniq

Mustafa përkujton mbi 80 viktima në masakrën makabre në Lybeniq

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa në përvjetorin e njëzetë të masakrës së Lybeniqit, përkujton mbi 80 viktima të ekzekutuar në mënyrë çnjerëzore nga Serbia. “Po bëhen 20 vite kur u ekzekutuan shumë burra, gra…

Read More
Ermal Fejzullahu ka dy fjalë për ‘sherrin’ mes Sabriut dhe Florit

Ermal Fejzullahu ka dy fjalë për ‘sherrin’ mes Sabriut dhe Florit

Ditë më parë bëri bujë në medie një deklaratë e Sabri Fejzullahut, ku foli për klikimet e bleme të artistëve. Sabri Fejzullahu teksa foli për klikimet që blihen nga estrada, përmendi edhe emrin e Florit.…

Read More
Zëvendëskryeministri Hoxhaj takon emisaren e Çekisë për Ballkanin

Zëvendëskryeministri Hoxhaj takon emisaren e Çekisë për Ballkanin

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot për takim zyrtar emisaren e veçantë për Ballkanin Perëndimor nga Ministria e Jashtme e Çekisë, Janina Hrebickova, me të cilën ka diskutuar për sfidat e…

Read More
Kryeministri Haradinaj priti Komisionerin e Lartë të OSBE-së për pakicat kombëtare, Lamberto Zannier

Kryeministri Haradinaj priti Komisionerin e Lartë të OSBE-së për pakicat kombëtare, Lamberto Zannier

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Komisionerin e Lartë të OSBE-së për pakicat kombëtare, Lamberto Zannier dhe shefin e OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Jan Braathu, me të cilët ka biseduar për bashkëpunimin rajonal, integrimin…

Read More
Gjatë muajit prill pritet të mbahet një koncert në Sallën e Kuqe

Gjatë muajit prill pritet të mbahet një koncert në Sallën e Kuqe

Gjatë muajit prill pritet të mbahet një koncert në Sallën e Kuqe i cili do fillojë nga ora 21:00. Ky koncert do mbahet ditën e enjte me datën 11 prill Në këtë koncert do të…

Read More
20 vjet nga masakra e Lybeniqit

20 vjet nga masakra e Lybeniqit

Akademia përkujtimore do të mbahet në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë. Sot në një akademi përkujtimore do të kujtohen mbi 80 persona të ekzekutuar në masakrën e Lybeniqit. Akademia përkujtimore do të mbahet në Bibliotekën Kombëtare…

Read More
Dy deputetë të Bundestagut gjerman sot në Kosovë

Dy deputetë të Bundestagut gjerman sot në Kosovë

Deputetetët e Bundestagut gjerman do të vizitojnë sot Kosovën. Peter Bauer dhe Christian Schmidt do të qëndrojnë në Kosovë, ku me fillim nga ora 09:00 do të zhvillojnë një takim me kryeministrin e vendit, Ramush…

Read More
Sot mot me diell, nga e mërkura ndryshojnë temperaturat

Sot mot me diell, nga e mërkura ndryshojnë temperaturat

Dita e hënë dhe e marte, mbetet me kushte pothuaj të ngjashme meteorologjike. Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e parë…

Read More
Turqi: Partia e Erdoganit humbë qytetet e mëdha

Turqi: Partia e Erdoganit humbë qytetet e mëdha

Kemal Kilicdarouglu ka thënë se kandidatët e partisë së tij kanë fituar në Ankara, Stamboll dhe Izmir. Opozita thotë se e ka mundur Erdoganin edhe në qytete të tjera Lideri i partisë më të madhe…

Read More