Lajme 

Liderët shtetërorë mbërrijnë në Berlin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë mbërritur në Berlin. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kanë arritur në kryeqytetin gjerman, ku do të marrin pjesë në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor që do  të fillojë nesër, shkruan lajmi.net. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar, presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se, ecja përpara drejt integrimeve evropiane është shumë e rëndësishme për Kosovën dhe tërë rajonin. “Sapo arritëm në Berlin për samitin e nesërm me kancelaren Merkel, presidentin Macron dhe liderët e…

Lexo më shumë
show bizi 

Edhe Sinan Hoxha flet për përplasjet mes Motrave Mustafa, ja kë e lë fajtor

Këtë javë i ftuar në emisioni n’Kosovë Show i ftuar është këngëtari, Sinan Hoxha, shkruan Vizioni.info. Sinan Hoxha gjatë emisionit ka folur për shumë tema e gjëra për jetën e tij private. Poashtu Sinan Hoxha ka folur edhe për përplasjet e fundit mes Motrave Mustafa e Shyhrete Behlulit. Se çka thotë ai shikojen i emisionin:

Lexo më shumë
Lajme 

Një kosovar ndërron jetë në vendin e tij të punës në Zvicër

Është raportuar se një i ri nga Kosova, me inicialet A.Z. ka humbur jetën në vendin e punës në Zvicër gjatë ditës së djeshme. Lajmin e kanë bërë të ditur përmes rrjeteve sociale familjarët. “Familjar, miq, shokë dhe dashamirë, ju njoftoj se sot pas një aksidenti tragjik në vendin e punës në Zvicër, ndërroi jetë djali i hallës, A.Z, për detaje të varrimit do t’ju njoftojmë me kohë. U prehsh në paqe”, kanë njoftuar ata. Policia e Solothurn-it ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë, rreth orës 12, ka ndodhur…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial