Veseli për aksionin në veri: Rend dhe ligj – nuk do të kursehet askush që ka shkelur ligjin

Veseli për aksionin në veri: Rend dhe ligj – nuk do të kursehet askush që ka shkelur ligjin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka reaguar për aksionin në veri, duke thjeksuar se është e gjitha një përpjekje e shtetit për rend dhe ligj në të gjithë territorin e Kosovës. Ai madje…

Read More
Pacolli takohet me shefen e UNDP-së

Pacolli takohet me shefen e UNDP-së

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim shefen në largim të UNDP-së në Kosovë, Alessandra Roccasalvo. Gjatë takimit është biseduar për tema të…

Read More
Sqarim nga KEDS-i dhe KESCO për taksën e RTK-së

Sqarim nga KEDS-i dhe KESCO për taksën e RTK-së

KEDS-i dhe KESCO përmes një komunikate për media kanë bërë me dije se kanë mësuar nga mediat fillimisht se ekziston, pastaj që ka kaluar në lexim të parë projektligji për RTK-në ku parashihet që taksa…

Read More

OKB-ja: Assange ka përjetuar ‘torturë psikologjike

Raportuesi i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për torturë, Nils Melzer, ka thënë se bashkëthemeluesi i ueb-faqes “Wikileaks”, Julian Assange, ka pësuar “torturë psikologjike” për shkak të “mjedisit armiqësor dhe arbitrar ku ka qenë i…

Read More

Shaqiri, trajner i Flamurtarit

Flamurtari i Prishtinës e ka emëruar trajner të ri ish-futbollistin e Premier Ligës angleze, Artim Shaqirin. Lajmin e ka konfirmuar për “Olle”, Imer Ademi, kryetar i KF Flamurtari. Shaqiri që është nga Maqedonia, si trajner…

Read More

Wilson: Serbia s’e kontrollon Kosovën, duhet të përballet me realitetin

Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik, Damon Wilson ka deklaruar në Beograd se Serbia s’e kontrollon Kosovën dhe se ajo duhet të përballet me realitetin në mënyrë që të fokusohet në ekonomi, në të ardhmen dhe…

Read More

Mihajloviq: Deklaratën e pakujdesshme të Bërnabiqit, Kosova po e përdor për arsyetim të dhunës në veri

Nënkryetarja e Qeverisë së Serbisë Zorna Milhajloviq deklaratën e shefes së vet, kryeministres Ana Bërnabiq “se shqiptarët e Kosovës kanë zbritur nga mali”, e ka quajtur deklaratë të pakujdesshme dhe ajo, sipas saj, po përdoret…

Read More

SHBA-ja përshëndet aksionin e Policisë në veri kundër korrupsionit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë përkrahje aksionit të fundit të Policisë së Kosovës në veri të vendit në luftën kundër korrupsionit si dhe forcimin e sunimit të ligjit. Përmes faqes zyrtare SHBA-ja…

Read More
Bie nga ndërtesa, vdes një punëtor në Prishtinë

Bie nga ndërtesa, vdes një punëtor në Prishtinë

Një punëtor ka vdekur para 15 minutave, pasi kishte rënë nga ndërtesa në të cilën punonte në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar kryetari i sindikatës së kompanive të sektorit privat, raporton KTV. Punëtori me inicialet…

Read More

Dy vjet burgim mashtruesit për viza

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal ka shpallur aktgjykimin dënues ndaj të akuzuarit me iniciale I.Z. nga Prizreni, për shkak të veprave penale mashtrim dhe veprës penale kanosje. I akuzuari me iniciale I.Z.…

Read More