Haradinaj: Vlera e lirisë duhet të jetë e respektuar ashtu siç i takon

Haradinaj: Vlera e lirisë duhet të jetë e respektuar ashtu siç i takon

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Tubimin Përkujtimor me rastin e 5 Majit – Ditës së dëshmorëve të Kombit, në nderim të 183 Dëshmorëve të Komunës së Pejës, që u organizua…

Read More
Rreth 30 të vdekur nga cikloni në Indi

Rreth 30 të vdekur nga cikloni në Indi

Cikloni tropikal “Foni” në fundjavë e rriti në 30 bilancin e viktimave në dy shtetet aziatikojugore të Indisë dhe Bangladeshit. Megjithëse fuqia e tij shkatërruese është pakësuar, mbetet i lartë rreziku i përmbytjeve dhe i…

Read More
BIK uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

BIK uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Myfiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë ane e mbanë botës për nisjen e agjërimit të muajit të Ramazanit. Myftiu tha se në emër të Bashkësisë Islame të Kosovës dëshiron që…

Read More
Isni Kilaj zgjidhet kryetar i PDK-së në Malishevë

Isni Kilaj zgjidhet kryetar i PDK-së në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur të dielën kuvendin zgjedhor në Degën e Malishevës, ku delegatët kanë votuar për kreun e Degës, anëtarët e Këshillit Drejtues dhe delegatët e Konventës Qendrore. Në garën prej katër…

Read More
Shpallet fajtore nëna që la të vdes urie djalin 3-vjeç

Shpallet fajtore nëna që la të vdes urie djalin 3-vjeç

Një nënë nga Arizona, SHBA, Raquel Barreras, u shpall fajtore pasi la të vdiste nga uria djalin e saj 3-vjeç. Pasi konstatoi që i biri kishte ndërruar jetë, ajo e futi trupin e tij në…

Read More
Nxehet gara për ikje nga barazhi, Liria në Ligën e Parë

Nxehet gara për ikje nga barazhi, Liria në Ligën e Parë

Edhe më interesante është bërë gara për ikje nga barazhi në Superligë, pas përfundimit të xhiros së 30-të. Me tri xhiro para fundit, edhe matematikisht Liria i bashkohet Kek-ut në Ligën e Parë të Kosovës,…

Read More
Istogu sërish fiton Kupën e Kosovës në hendboll

Istogu sërish fiton Kupën e Kosovës në hendboll

Istogu ka fituar sërish Kupën e Kosovës në hendboll në kategorinë e femrave. Skuadra nga Istogu fitoi 24:37 në finalen ndaj Vushtrrisë për të mbrojtur titullin. Istogu ishte në epërsi nga fillimi. Kjo skuadër mbylli…

Read More
Daçiq: Kosova po mendon se në bisedimet me Serbinë do ta arrijë pavarësinë, kjo nuk do të ndodhë kurrë

Daçiq: Kosova po mendon se në bisedimet me Serbinë do ta arrijë pavarësinë, kjo nuk do të ndodhë kurrë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar se arritja e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë është e mundur vetëm nëse Kosova tregon se e do kompromisin. Ai për mediet ruse ka thënë se…

Read More