Trump thyen protokollin gjatë takimit me Mbretëreshën: Ky është gjesti që bëri

Dje ishte dita e dytë e vizitës së presidenti të SHBA-veTrump dhe bashkëshortes së tij, Melania në Mbretërinë e Bashkuar.

Mbrëmjen e kaluar Trump ka qenë i pranishëm në një banket të shtruar nga Mbretëresha Elisabeth me rreth 130 të ftuar.

Çdo gjë shkoi për mrekulli, por një video e Trump gjatë banketit po bën xhiron e rrjetit.

Ndërkohë që Mbretëresha Elisabeth mbante një fjalim, presidenti është shfaqur duke dremitur.

Në video dukej Trump që përpiqej t`i mbante sytë hapur më shumë vështirësi. Videoja u bë virale dhe reagimet ishin të shumta.