Ancelotti: Ne mund të fitojmë titullin e ligës duke sulmuar

Carlo Ancelotti foli për Sky Sport pas ndeshjes Fiorentina vs Napoli,e ku tha: ‘Ne nuk mbroheshim mirë ashtu siç ishim shumë të ngadaltë duke e shtypur Fiorentinën.

Asnjëherë nuk është mirë të pranosh gola por kur shënon katër gola, duhet të jesh i lumtur”.

“Tifozët? Pas 90 minutash ofendimesh, iu drejtova tifozëve dhe u thashë të shkojnë në shtëpi pasi ishte vonë.

Asnjëherë nuk është kënaqësi të jesh në situata si kjo por ndodh. Shumica e tifozëve të Fiorentina janë të shkëlqyeshëm por gjithmonë ka idiot që shkatërrojnë gjithçka”.

Bosi i Fiorentina, Vincenzo Montella i shtoi Sky Sport: “Dua ti falënderoj të gjithë, kemi luajtur shkëlqyeshëm. Merituam më shumë”.

“Të gjithë jemi shumë të zemëruar pasi kemi ndjerë se meritonim shumë më tepër”