Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Wesley Clark vendimin e Trumpit e quan një tragjedi, “ne tradhëtuam aleatët tanë kurdë”

Braktisja e aleatët kurdë nga presidentit Donald Trump, është një fitore për Rusinë dhe vë në dyshim vendimin, si dhe motivimet e tij, tha të hënën ish-Komandanti i Lartë i Aleatëve të NATO-s, Wesley Clark.…

Read More
Republika Islamike e Iranit mbështet Serbinë në ‘luftën’ kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL

Republika Islamike e Iranit mbështet Serbinë në ‘luftën’ kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL

Irani edhe një herë i ka dhënë mbështetje Serbisë në qëndrimin kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL dhe UNESCO. Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e Asamblesë Këshillëdhënëse…

Read More
Sqarohet gjerë e gjatë ish-kryeministri Haradinaj, ja pse po e lë ulësen e deputetit

Sqarohet gjerë e gjatë ish-kryeministri Haradinaj, ja pse po e lë ulësen e deputetit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, duke i falënderuar 100 mijë votuesit e tij si kandidat për kryeministër tha se ulësen e tij do t’ia lëshojë kolegëve të tij. Ai këtë njoftim e bëri përmes një…

Read More
​Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekorde

​Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekorde

Akullnajat e Zvicrës kanë humbur një të dhjetën e vëllimit të tyre vetëm në pesë vjetët e fundit – një shkallë e shkrirjes që është e paparë në më shumë se një shekull vëzhgimesh. ‘Nivelet…

Read More
Lutfi Haziri thumbon Kurtin për shkuarjen e Vjosa Osmanit në Amerikë dhe uljen në lindje të stadiumit

Lutfi Haziri thumbon Kurtin për shkuarjen e Vjosa Osmanit në Amerikë dhe uljen në lindje të stadiumit

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, përmes një fotografie të postuar me zyrtarë të partisë, ka goditur me rend, fillimisht Rexhe Selimin e Vetvëvendosjes, e në fund edhe Albin Kurtin. Haziri në Facebook ka publikuar një…

Read More
Ushtarët amerikanë të zhgënjyer me Trump-in: I tradhtuam kurdët, s’na beson kush më

Ushtarët amerikanë të zhgënjyer me Trump-in: I tradhtuam kurdët, s’na beson kush më

Një pjesë e konsiderueshme e personelit ushtarak amerikan dhe zyrtarëve të mbrojtjes kanë shprehur zemërim të thellë ndaj vendimit të presidentit Trump për të mos u ofruar mbështetje kurdëve, të cilët po përballen me ofensivën…

Read More
NASA shpejton daljen në hapësirë të ekuipazhit të përbërë vetëm nga gra

NASA shpejton daljen në hapësirë të ekuipazhit të përbërë vetëm nga gra

Një ekuipazh astronomësh i përbërë vetëm nga gra do të dalë jashtë Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) këtë javë, deklaroi sot NASA. Astronautet, Christina Koch dhe Jessica Meir, do të guxojnë të dalin në hapësirë, për…

Read More
Vjosa Osmani pritet në Shtëpinë e Bardhë, çfarë mesazhi po çon Amerika?

Vjosa Osmani pritet në Shtëpinë e Bardhë, çfarë mesazhi po çon Amerika?

Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë është Albin Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje e cila ka nisur tashmë bisedat për koalicion me LDK’në edhe pse rezultati nuk është certifikuar ende. Por, të martën kandidatja e LDK’së për…

Read More
Kuvendit të Kosovës i mungon infrastruktura për deputetin me karrocë

Kuvendit të Kosovës i mungon infrastruktura për deputetin me karrocë

Fetah Rudi, i cili shfrytëzon karrocën për të lëvizur, shumë shpejt do të zë vend si deputet në Kuvendin e Kosovës. Me gjendjen e tij aktuale fizike, ky veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës do…

Read More
Skandaloze: Studentët e AAB-së nuk dijnë ti shkruajnë ditët e javës pa gabime(FOTO)

Skandaloze: Studentët e AAB-së nuk dijnë ti shkruajnë ditët e javës pa gabime(FOTO)

Cilësia e arsimit vazhdon të jetë shqetësuese, madje vlerësimet ndërkombëtare që janë bërë në këtë fushë në Kosovë, e kanë nxjerrë vendin tonë, pothuajse të fundit. Adriatik Kelmendi, ligjërues në Kolegjin AAB në Prishtinë, në…

Read More