Lajme 

Aktorja del në plazh me bikini tanga, lë gojëhapur krejt pushuesit

Aktorja amerikane, Blanca Blanco, ka tërhequr vëmendje të madhe pak ditë më parë. Jo me ndonjë rol filmik, por me daljen e saj në një plazh të Malibusë, në Kaliforni. Zeshkania 38-vjeçare, me prejardhje meksikane, është shfaqur superseksi me bikini tanga. Aktorja ka reklamuar sidomos të pasmet e saj, teksa ka lënë gojëhapur shumë pushues aty.

Lexo më shumë
Lajme 

Kandidatët për deputetë u paraqitën me tituj akademikë që s’i kanë, arsyetojnë mashtrimet

Disa kandidatë për deputetë e të cilët janë të angazhuar në Universitetin e Prishtinës, gjatë paraqitjes nëpër fushatën elektorale kishin përdorur tituj të pasaktë akademikë. Madje ata arsyetohen për T7 se titujt që kanë përdorur janë në realitet ashtu, ani pse ndryshe thonë nga Rektorati i UP-së. Sipas këtyre të fundit, ata që përdorën titullin akademik të pasaktë e kanë shkelur kodin Etik të stafit të UP-së Kishte punuar si ministre e si këshilltare. Por përveç këtyre posteve, Albena Reshitaj është e angazhuar edhe si asistente në Fakultetin e Mjekësisë…

Lexo më shumë
Lajme 

Dortmund është i forti i Borussiave – ‘Verdh e zinjtë’ afrohen një pikë me liderin

Borussia Dortmund ka shënuar fitore kundër Borussia Monchengladbach. Dueli i dy Borussiave i takoi skuadrës së Dortmund, e cila fitoi me rezultatin minimal 1:0, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm të këtij takimi e realizoi ‘ikona’ e Dortmund, Marco Reus, i cili shkundi rrjetën në minutën e 58’. Dortmund arriti mjaft mirë që të administronte lojën deri në vërshëllimën e fundit, për të marrë tri pikë të mëdha në këtë xhiro. Me këtë fitore, skuadra e Lucien Favre numëron 15 pikë, në pozitën e katërt, aq sa ka edhe Bayern Munich,…

Lexo më shumë
Lajme 

Që shtatë ditë i zhdukur, ende nuk dihet asgjë për fatin e 23 vjeçarit nga Lipjani

23 vjeçari nga Lipjani, Shqipdon Aliu tash e shtatë ditë është zhdukur pa lënë gjurmë. Për gjetjen e tij, familja Aliu ka kërkuar ndihmë nga qytetarët, shkruan lajmi.net. Lidhur me këtë, në Facebook ka shkruar edhe kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti. Ai ka thënë se fati i Shqipdonit është ende i paditur për familjen, shokët dhe qytetarët e Gadimës. Ai po ashtu u ka shprehur ngushëllime familjarëve për vdekjen e babait të Shqipdonit. Postimi i plotë i Ahmetit në Facebook: Na ndihmoni të gjejmë Shqipdonin! Po kalon edhe kjo ditë…

Lexo më shumë
Lajme 

Tre persona të lënduar në një aksident në rrugën Mitrovicë-Prishtinë

Sot rreth orës 17:00, ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, ku si pasojë tre persona kanë pësuar lëndime trupore. Lajmin e ka konfirmuar për lajmi.net zyrtari i policisë për informim, Avni Zaiti. “Një aksident trafiku me të lënduar është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 17:00, në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë (fshati Pestovë-Vushtrri)”. “Në aksident ishin të përfshira dy vetura civile, ku si pasojë, lëndime trupore kanë pësuar tre persona të cilët kanë kërkuar tretman mjekësor”.

Lexo më shumë
Lajme 

Operacionet e policisë kundër kazinove që rezultuan me mbi 33 të arrestuar

Në Kosovë po vazhdojnë të funksionojnë ilegalisht lojërat e fatit. Lajmi.net ka raportuar para disa ditësh për mënyrën e funksionimit të tyre, në formën “online”. Ndër të tjera, kompanitë ilegale kanë edhe lokale të hapura, të cilat punojnë në formë të fshehtë nga Policia e Prokuroria. Lidhur me këtë çështje, për lajmi.net kanë folur nga Policia e Kosovës. Këta të fundit kanë bërë të ditur se ka shumë raste të cilat i ka zbuluar policia, e  që më vonë janë inicuar si vepra penale” Organizim i skemave piramidale”. Policia tregon…

Lexo më shumë
Lajme 

Gjashtë kosovarë garojnë në zgjedhjet federale në Zvicër

Me proces zgjedhor nesër do të ballfaqohet edhe shteti i Zvicrrës. Atje në zgjedhjet federale do të konkurojnë edhe 6 bashkëatdhetarë në kantone të ndryshme. Ata premtojnë trajtim më të mirë për personat me nevoja të vecanta. VS Per zgjedhjet e neserme federale konkurojn edhe 6 bashkatdhetar ne kontone te ndryshme zvicrane Luan Bardhi eshte kandidat i vetem shqiptar ne zvicren franceze si pjese e partise Liberale Islam Alijaj nga Cyrihu, person me aftësi te kufizuara thotë se nëse zgjedhet deputet do angazhohet për trajtim më të mirë per këtë…

Lexo më shumë
Lajme 

Ende pa hyrë në dimër, në Prishtinë rikthehet ndotja e ajrit

Rënia e temperaturave në Prishtinë, e ka rikthyer edhe ndotjen e ajrit. Problemi me ajrin e papastër në Prishtinë duket se do ta vazhdojë edhe këtë vit, shkruan lajmi.net. Sipas instrumentit që matë ndotjen në Prishtinë, aktualisht ajri në kryeqytet është i pashëndetshëm. Aktualisht, ndotja në Prishtinë shënon nivelin e 102 PPM. Kujtojmë se viteve të kaluara, ky nivel shkonte deri në 300 shkallë të ndotjes. Prishtina gjatë dimrit radhitet ndër kryeqytetet me ajrin më të ndotur në botë.

Lexo më shumë
Lajme Vend 

Nga kreu i Qeverisë në zyre të partisë – kush ia dha fundin Ramush Haradinajt?

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ditë më parë bëri të ditur se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës si deputet dhe vendin e tij do t’ia liroj ndonjë kandidati tjetër nga koalicioni AAK-PSD. Në korrik të këtij viti, Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit dhe çoi vendin në zgjedhje të parakohshme. Këtë vendim e mori pasi Gjykata Speciale e ftoi për ta intervistuar. Haradinaj kandidoi përsëri për kryeministër mirëpo rezultati zgjedhor nuk doli siç e kishte pritur. Ai së bashku me liderin…

Lexo më shumë
Sporte 

100 futbollistët më të mirë të shekullit XXI

Lionel Messi ka fituar konkurrencën e ashpër ndaj Cristiano Ronaldos, Xavit dhe Ronaldinhos, për t’u shpallur lojtari më i mirë i shekullit XXI. Independent ka publikuar një listë me lojtarët më të mirë të shekullit XXI, duke i caktuar çdo lojtari numë të caktuar të pikëve. Messi, i cili vlerësohet si lojtari më i mirë në histori të futbollit, ka zënë vendin e parë. Konkurrenti i tij më i fortë, Cristiano Ronaldo është renditur në vendin e dytë, me renditjen që vazhdon me Xavi Hernandez, Ronaldinho dhe Andres Iniesta. 100.…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial