Telekomi i shkatërruar, Bedri Istrefi drejtor për ta shpëtuar

Drejtori i ri i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi është parë si mundësi dhe zgjidhja më e mirë për ta rimëkëmbur këtë kompani e cila dikur i siguronte edhe buxhetit të shtetit para. Tani që të tjerët e kanë zhytur në obligime, drejtori i ri shihet si shpresë për rimëkëmbjen e Telekomit. Me entuziazëm e […]

Lushtaku flet pas raportimeve për tensione në PDK-në e Skenderajt

Kandidati për postin e kryetarit të degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje fizike sot në një nëndegë të PDK-së, në fshatin Klinë e Epërme. Përmes një shkrimi në Facebook, Lushtaku ka thënë se kuvendi zgjedhor i nëndegës së Klinës së Epërme është anuluar, […]

Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 20 aksidente

Në 24 orët e fundit ndodhën 20 aksidente në Kosovë. 20 aksidente janë shkaktuar përgjatë 24 orëve të fundit në vend. Për fat të mirë asnjë prej tyre nuk ishte me fatalitet. 12 prej aksidenteve ishin pa të lënduar, tetë të tjerë me të lënduar. Përgjatë 24-orëshit të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe […]

Kosova po zbrazet, deputetët e Qeveria me duar në xhepa

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka parë si të pamundur një zgjidhje urgjente për këtë problem. Më datën 11 prill të këtij viti deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar në lidhje me ikjen masive të të rinjve nga Kosova. Megjithatë për shkak të mungesës së kuorumit ata […]

Protesta e gazetarëve në Shqipëri, “Fjala e lirë, nuk lidhet me zinxhirë”

Truproja i kryeprokurores së përkohshme të Shqipërisë, Arta Markut, shtyu gazetarin Renaldo Salianji, ndërsa ai po i drejtonte një pyetje kësaj të fundit. Ky incident ka indinjuar gazetarët, të cilët dje zgjodhën t’i përgjigjen me një protestë simbolike dhunës pushtetarë. Gazetarë të rinj, që përballen me vështirësi të ndryshme, zgjodhën që së paku të jenë […]

Icardi po kërkon të largohet nga Interi

Sulmuesi argjentinas Mauro Icardi nuk mendon të qëndrojë gjatë te Interi, siç raportoi gazeta AS të dielën. Icardi ka kontratë me Interin deri në verën e vitit 2021, mirëpo ai ua ka bërë të qartë krerëve të klubit se nuk dëshiron të qëndrojë, pasi ka refuzuar të vazhdojë kontratën. Juventusi, Napoli dhe Manchester Unitedi po […]

Rashica vazhdon me formë të lartë

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka vazhduar me formë të lartë. Mesfushori i krahut, Rashica të shtunën ka asistuar golin e parë për Werder Bremenin në fitoren 2:1 që e shënoi në shtëpi ndaj Freiburgut, në xhiron e 29-të të Bundesligës gjermane. Rashica asistoi në minutën e 76-të për Davy Klaassenin. Ai luajti 87 minuta. […]

I vënë zjarrin makinës së një gruaje, digjen dhe tri të tjera

Zjarrvënie e qëllimshme e një automjeti, digjen katër makina. Një zjarrvënie e qëllimshme në një automjet është regjistruar gjatë orëve të para të mëngjesit në fshatin Starovë në Pogradec, ndërsa si pasojë e flakëve janë dëmtuar edhe 3 automjete të parkuara ngjitur me të. Objektivi i ngjarjes ka qenë një grua, ndërsa zjarri mësohet se […]

Qentë e bariut mbysin ujkun në Dragash

Patrulla policore derisa ishte në pikë kontrolli kanë dëgjuar dy krisma nga arma e zjarrit në fshatin Mlik të Dragashit, dhe menjëherë kanë reaguar duke takuar një bari, i cili po ruante delet dhe në momentin kur i rrezikohet kopeja prej ujqërve ka shtëne dy herë në drejtim të ujkut. Gjatë verifikimit dhe kontrollimit tek […]

Moti për ditën e sotme

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të jenë ditën e hënë, më tej do të ketë vetëm riga të izoluara shiu dhe në territore të kufizuara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet […]

1 2 3 143