Bokseri nga vushtrria Liridon Fazliu nakauton kroatin kroatit Nakiç

Liridon Fazliu ka fituar serish në boksin profesionist, duke mposht kesaj herë kroatin, Anto Antiç me K.O ne raundin e katërt.

Deri tek ky sukses ai arriti pas punës maksimale që ka zhvilluar me stafin e tij teknik që i falënderon publikisht.

“Jam shumë krenare për veten cfarë kam arritur në 3 vjet. Flamande dhe kampion në boksin amatore. Pastaj bera hapin e madh në boksin profesionistë ku nga dy ndeshje kam arritur po aq fitore. gjithë ku sukses erdhi pas mbeshtetjes së madhe që kam nga trajneri im Eddy Vandenhouweele, sponsoret si dhe familja “, ka thënë Liridon Fazliu per portalin e sporteve luftarake ArenaRing

Gazetari

Read Previous

Ngrohja Globale dhe Ndryshimi Klimatik

Read Next

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat