extreme 

Mbi 12 milionë britanikë kanë rënë viktimë e mashtrimit online

Pothuajse një në katër britanikë ose 23 për qind kanë qenë viktima të mashtrimit gjatë blerjeve në internet, tregon një studim i ri. Raporti i inaugurimit të Trafikimit nga Shërbimi i Pagesave në Internet Shieldpay tregon se mesatarja e mashtrimeve në internet për person është 608 funte. Një në shtatë viktima ose 14 për qind janë mashtruar gjatë blerjes në internet në shuma mbi 1000 funte. Kur shikojmë dallimin në mes të gjinive, kostoja e mashtrimit është më e lartë për meshkujt – duke shkaktuar një humbje prej mbi 139…

Lexo më shumë
extreme 

Ja si sillen femrat kur duan të bëjnë seks

Femrat çlirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë dot. Por kanë edhe ditë të caktuara gjatë të cilave joshen nga meshkujt e pashëm dhe dominues. Gjatë ovulacionit femrat bëhen nga pak më të egra, të gatshme për joshje, ndërkaq më shumë kujdesen për pamjen e vet dhe janë shumë xheloze ndaj konkurrencës. Sapo dalin nga shtëpia fillojnë gjuetinë e pavetëdijshme ndaj meshkujve. Ecin më ngadalë, më shumë dredhin kërdhokullat, nxjerrin gjoksin para, fytyra u shkëlqen dhe ndihen më tërheqëse dhe me vetëbesim më të madh se kurrë më…

Lexo më shumë
extreme 

Fisi do të vrasë djalin me 24 gishta, magjistari i tha se do pasurohen

Prindërit e një 12-vjeçari të lindur me 12 gishta të dorës dhe 12 të këmbës i kanë bërë thirrje policisë për të mbrojtur djalin nga sakrifikimi i të afërmve të tij lakmitarë. Sipas agjencisë aziatike ANI, djali i quajtur Shivanandan, nga fshati Gurri në rrethin e Barabankit të Uttar Pradesh, po përballet me kërcënime për jetën nga vetë familja e tij për shkak të “çrregullimit” në trup, transmeton Shqip. Prindërit e tij u cituan duke thënë se të afërmit e tyre po kërkojnë t’i japin fund jetës së fëmijës pasi…

Lexo më shumë
extreme 

Sorrat trajnohen për të pastruar parkun në Francë

Një park argëtimi në Francë ka trajnuar gjashtë sorra që të mbledhin bishtat e cigareve dhe mbeturina të tjera që hidhen nga vizitorët, në këmbim të ushqimit. Christophe Gaborit, përgjegjës për shpendët në parkun Puy de Fou në Francën perëndimore, ka trajnuar gjashtë sorra për të mbledhur mbeturinat duke u ofruar atyre ushqim. “Sorrat janë veshur gabimisht me një lloj malinjiteti, por këta zogj do të vihen në mbrojtje të natyrës dhe do të korrigjojnë imazhin e tyre”, ka thënë ai, transmeton KP. Sorrat do të përfitojnë ushqimin e tyre…

Lexo më shumë
extreme 

Bregdeti u mbush në mënyrë misterioze nga qindra ‘patate deti’ (Foto)

Rosie Hendrick po shëtiste në një bregdet të Cornish të Anglisë, kur vërejti fenomenin misterioz që kishte mbushur plazhin. Valët kishin nxjerrë në breg qindra krijesa misterioze, që banorët e zonës i quajnë ‘patate të detit’, transmeton Telegrafi. Plazhi i mbushur me ‘patate deti’ “Kishin diametër deri në nëntë centimetra, ishin shumë të pazakontë dhe nuk lëviznin”, ka thënë Hendrick. Megjithatë, nuk i ka prekur nga frika se mund të helmohet. Në fakt, këto gjallesa i përkasin të njëjtës familje të krijesave si yjet dhe iriqët e detit. Shkaku i…

Lexo më shumë
extreme 

Si do të dukej Toka pa njerëz?

Mbi 7.6 miliardë njerëz jetojnë në Tokë, dhe ky numër po rritet çdo ditë. Mënyra më e lehtë për të kuptuar ndikimin që kemi në planetin është të pyesim veten “çfarë do të ishte nëse nuk ishim?” Kjo përgjigje ofrohet nga faqja “What if”. Për disa sekonda Nëse të gjithë njerëzit papritmas zhduken nga Toka, kaosi do të kishte ndodhur në të njëjtin moment. Aeroplanët do të binin, trenat do të dilnin nga hekurudha, makina pa shofer. Për një orë Pas një ore, errësira do të fillonte në mbarë botën.…

Lexo më shumë
extreme 

E tmerrshme, gruaja ia thyen penisin të dashurit duke bërë seks

Një grua ka treguar për momentin e tmerrshëm kur ia theu të dashurit të saj penisin gjatë seksit. Megan Barker dhe par tneri Adam Francis ishin në mes të aktit seksual, kur një ‘krismë’ pengoi sesionin e tyre. Megan, 23 vjeç, tha se dhoma e tyre dukej si një “skenë krimi”, pasi që kishte gjak kudo nëpër të. I dashuri i saj i traumatizuar, 24 vjeç, ende vuan kur i kujtohet ajo ditë, pavarësisht se tash është shëruar plotësisht. Ajo tha: “Adam doli prapa meje gjatë seksit, përderisa unë lakova…

Lexo më shumë
extreme 

Zbulohet një lloj i ri i grerëzës me helm paralizues

Shkencëtarët në Amazonë kanë gjetur një lloj të ri grerëzës që duket e frikshme. Përveç që djeg tepër gjatë pickimit, ajo posedon një helm të fortë që është në gjendje të paralizojë viktimën, para se të çelë vezët brenda trupit të zgjedhur, transmeton KosovaPress. “Clistopyga crassicaudata” është një specie parazitare që jo vetëm ka një thimth të gjatë, por edhe shumë më të gjerë në krahasim me grerëzat e tjera, shkruan revista Zootaxa. Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve thotë se kjo specie e pazakontë e grerëzave mund të gjenden në…

Lexo më shumë
extreme 

Femra këtë gjë duhet ta bëni para dhe pas seksit, ju meshkuj detyrojini ta bëjnë!

Gjatë seksit vaginal, penisi mund të shtyjë bakteret e huaja brenda në uretër dhe ato të lëvizin përgjatë rrugëve urinare për të prekur veshkat. E kjo është edhe arsyeja prej nga vjen shqetësimi. Për ta dramatizuar situatën më shumë, sipas një studimi një bakter vaginal specifik, – gardnerella vaginalis, – mund të ndikojë në zgjimin e infeksioneve të kaluara E.coli dhe të fillojë të riprodhohet sërish duke shkaktuar infeksion në rrugët urinare. Urinimi i pastron rrugët urinare duke i nxjerrë këto baktere jashtë rrugëve përpara se ato të shkojnë në…

Lexo më shumë
extreme 

Disa fakte interesante për të pasmet

Ja disa fakte interesante për të pasmet: Quhet pigofili, fiksimi i meshkujve për të pasmet që ndonjëherë kthehet edhe në patologjik. T’i tregosh të pasmet nudo dikujt është një lloj tallje që përdorej që në Romën e lashtë. Të pasmet më perfekte janë ato të Venera Callipigia, një skulpturë romake që ndodhet në Muzeun Arkeologjik të Napolit. Janë muskujt me shtrirjen më të gjatë në trupin e njeriut. Termi “twerking”, dridhje të pasmesh ka hyrë edhe në “Oxford Dictionary Online”. “Ke një alamet b****”, është komplimenti më i pëlqyer nga…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial