Fun 

DEPUTETJA E LDK-SË KA NJË PROPOZIM PËR VV-NË: MBAJENI KRYETARIN E KUVENDIT, NA JEPNI KRYEMINISTRIN

Refuzimi i Lëvizjes Vetëvendosje që t’ia jap postin e kryetarit të Kuvendit LDK-së, ka bërë që deputetja e kësaj të fundit i ka propozuar partisë së Kurtit që ta mbajnë postin e kryetarit të legjislativit, por t’ia japin LDK-së, postin e kryeministrit, meqë ende është në lojë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, assesi të pajtohen për postet udhëheqëse të shtetit. Derisa LDK-ja po e kërkon rikthimin e postit të kryetarit të Kuvendit, Lëvizja Vetëvendosje nuk po pajtohet me këtë kërkesë, shkruan Vizioni.info. Por, meqë partia e Kurtit nuk…

Lexo më shumë
Fun 

Nëna ushqen fëmiun e saj derisa është duke vozitur!

Një nënë e 4 fëmijëve është filmuar teksa ka ushqyer me gji të porsalindurin e saj derisa ishte duke vozitur në autostradë e cila kishte shumë trafik. Raquel Reynolds kishte ngecur në trafik si pasojë e një aksidenti që kishte ndodhur, në kohën që ishte duke u kthyer në shtëpi, shkruan Daily Mail. Ajo ka thënë që nuk kishte hapësirë që të ndalej në një vend përderisa ishte duke udhëtuar në autostradën M1 Logan në jug të Brisbane. Pamjet shfaqin nënën duke ushqyer bebin 4 muajsh të cilin e mban…

Lexo më shumë
Fun 

Nëse i dashuri juaj i ka këto karakteristika, patjetër se duhet të martoheni me të

Veçse është fakt i ditur se ditëve të sotme është bërë e vështirë të gjendet një djalë i mirë, e posaçërisht në epokën digjitale. Kjo është arsyeja se nëse arrini ta gjeni një të dashur që i ka karakteristikat e mëposhtme, patjetër se duhet ta mbani atë – Është i kujdesshëm – Mendon për ju dhe din si t’ju gëzojë kur jeni e stresuar – Ka sharm – Është qesharak – Është i pjekur në aspektin se çfarë dëshiron dhe çfarë ka nevojë – Është ambicioz – Nuk është egoist…

Lexo më shumë
Fun 

Katër shenja që tregojnë se jeni më inteligjentë se shumica e njerëzve

Inteligjenca nuk është ajo çfarë dini, por është ritmi përmes së cilit i fitoni informatat e reja. Studime të shumta kanë treguar se inteligjenca vendoset në moshë të hershme, prandaj keni ‘ngecur’ me atë që keni. Përderisa inteligjenca është larg asaj të qenit e vetmja gjë që e vendos suksesin në jetë – hulumtimet tregojnë se as që nuk është faktori më i rëndësishëm, por inteligjenca e lartë nuk është diçka e keqe që e posedoni, transmeton Telegrafi. Për të ditur se a keni nivel të lartë të inteligjencës, vetëm…

Lexo më shumë
Fun 

Si ndikon i ftohti tek dëshira për seks?

Kur jashtë bën ftohtë, gjëja e parë që na vjen ndër mend është të qëndrojmë brenda në shtëpi- mundësisht poshtë batanijes me dikë të lezetshëm në krahë Legjendat thonë, se në dimër njerëzve u rritet dëshira për të bërë seks. Prova më e mirë është fakti që në 11 dhjetor ngjizen më shumë bebe në krahasim me ditët e tjera të vitit. Nga ana tjetër, ka studime që tregojnë të kundërtën duke thënë se dimri është periudha që ul nivelet e libido-s dhe njerëzit ndihen më pak entuziastë rreth seksit.…

Lexo më shumë
Fun 

Qani shpesh? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Qarja është shfaqja e fundit e ndjeshmërisë; edhe nëse ju merr shumë kohë për ta treguar këtë anë të vetës tuaj tek të tjerët, duke mos u brengosur se çfarë mund të mendojnë ata. Shumicën e rasteve njerëzit nuk qajnë për shkak se frikësohen se njerëzit e tjerë do t’i gjykojnë dhe do të mendojnë se janë person i dobët. Por, nëse ju qani shumë shpesh, për pak gjëra, kjo do të thotë se ju keni mentalitet të fortë Të qash është mirë – dhe e rëndësishme. Pa emocione, njerëzit…

Lexo më shumë
Fun 

Disa arsye përse nuk duhet të jetoni me vjehërrit

Në ditët e sotme po shtohen çiftet që nuk jetojnë me vjehërrit në një shtëpi. Dikur kjo gjë ishte diçka normale, por kohët kanë ndryshuar dhe varet sipas mundësive. Sipas intv.al, ja disa nga arsyet pse nuk duhet të jetoni me vjehërrit: Humbisni privatësinë Nëse jetoni me ta në një shtëpi nuk keni më privatësi si çift. Ju dëshironi hapësirën tuaj dhe kjo gjë do t’ju pengojë të krijoni një lidhje edhe më intime me partnerin tuaj. Nuk i bëni mirë gjërat tuaja Duke pasur vjehërrit në shtëpi, disa nga…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial