Fun 

Momenti që do ua ngrohë zemrat: Vajza e vogël takon për herë të parë motrën e porsalindur

Kjo vajzë është duke i uruar motrës së saj së porsalindur mirësardhjen në botë dhe është video më e mirë që do të shihni gjatë gjithë ditës. Në video shihet vajza e vogël e cila e përqafon me shumë dashuri  motrën e porsalindur duke I thënë “ti vetëm sa ke dal nga barku i nënës”. “Unë do të kujdesem për ty, dhe nuk do të lë vetëm asnjëherë” – i thotë ajo motrës së vogël, transmeton lajmi.net.

Lexo më shumë
Fun 

FOTO-VIDEO/ Materiali më i zi në planet, kjo është BMW X6 ‘Vantablack’

“Vantablack” është një material i prodhuar nga një kompani në Britani, dhe njihet si lënda më e zezë në planet, që thith rreth 99.6% të dritës që sheh syri i njeriut. Ky material, më saktësisht VBx2, do të shfaqet te “Frankfurt Motor Show”, teksa BMW paraqet brezin e tretë të këtij modeli, sipas një deklarate nga vetë kompania. VBx2 jo vetëm që është e zezë e veçantë, por jep edhe një lloj pasqyrimi mbi sipërfaqe që e bën të përshtatshme edhe për makina. Surrey NanoSystems, kompania që e ka shpikur…

Lexo më shumë
Fun 

Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

Jeta moderne dhe e zënë na ka bërë me mungesë të gjumit, dhe kotja gjatë ditës janë bërë mjaft të fuqishëm për përmirësim e jetës në shumë aspekte. Kotja përmirëson dhe ngrit funksionin e trurit, përmirëson disponimin dhe e përmirëson mënyrën se si i zgjedhim problemet. Po ashtu ndikon pozitivisht në memorien tonë, të mësuarit dhe në shumë aftësi tjera. Në përgjithësi, kotja ndikon në uljen e stresit, ndihmon në humbjen e peshës dhe e ulë shtypjen e gjakut, raporton “Healthy Food House”, transmeton lajmi.net. Hulumtuesit në Greqi kanë gjetur…

Lexo më shumë
extreme Fun 

Meshkujt nuk flasin, por dërgojnë sinjale, ja çfarë bëjnë kur kanë rënë në dashuri me ju?

Meshkujt, zakonisht nuk janë të mirë në shprehjen e ndjenjave. Nuk është se nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre, vetëm se nuk e kanë në natyrë të ndalen të mendojmë shpesh për to. Ndjenjat, sidomos ato të dashurisë, janë si ndjenjat që përjetojnë në ashensor. Ndiejnë një lloj emocioni të veçantë në brendësi të kokës, por shumicën e kohës nuk ia vënë veshin. Shumica e femrave i simpatizojnë meshkujt që i shprehin ndjenjat, por nuk ka shumë të tillë. Megjithatë, vajza, nuk duhet t’i humbni shpresat. Sepse edhe…

Lexo më shumë
Fun 

Të bëhesh milioner papritur, anglezi i lë shqiptarit të gjithë pasurinë

Duket se histori filmash, por një shqiptar dhe e dashura e tij janë bërë milionerë, pasi një i moshuar britanik u ka lënë të gjithë pasurinë e tij. Agon Berisha dhe Karla Evans jetonin me qira në shtëpinë e Wynford Hodge në Pembrokshire dhe u kujdesën për të derisa ndërroi jetë në moshën 94 vjeçare. Ai ishte pronar i një ferme dhe një parku, me vlerë prej 1.5 milion euro, shkruan ‘BBC’. Duke parë dashurinë dhe përkujdesjen e shqiptarit, Hogde e la gruan pa asnjë cent dhe vendosi t’ia trashëgonte…

Lexo më shumë
Fun 

Familja, respekti, shëndeti dhe dashuria

Familja, respekti e dashuria janë ndjenja që fillojnë prej vetes, është e natyrshme që njerzit të cilët nuk e respektojnë dhe duan veten, të mos e duan as tjetrin dhe të tjerët. Zhvillimi social i një shoqërie është tregues kryesor se në ç’bazë qëndrojnë raportet ndërnjerëzore – ato raporte të cilat kanë respektin dhe dashurinë për bazë, apo egoizmin.Vetëm shoqëritë e avancuara kanë arrritur që këto raporte t’i ndërtojnë mbi këtë bazë të shëndoshë – atë të respektit dhe të dashurisë, ndërkohë që këto raporte në shoqëritë e prapambetura ende…

Lexo më shumë
Fun 

Kjo është arsyeja pse gjatë propozimit për martesë, burri ulet në gjunjë

Për shumë njerëz, propozimet supozohet se janë lloji i romancës që kanë përjetuar vetëm më parë gjatë leximit të përrallave. Dashuria e jetës suaj zbret në një gju, duke ju bërë të shtyheni në një lloj universi alternative ku jeni të rrethuar nga petale trëndafili, qirinj me dritë të zbehtë, balona në formë zemre dhe ndjenja të lumtura dhe të ngrohta. Por nëse mendoni për këtë, është në të vërtetë një zakon i çuditshëm; zbritja në një gju. Ne e kuptojmë se është traditë – por nëse me të vërtetë…

Lexo më shumë
Fun Lajme 

Rexhep Qosja bën gabime të ngjashme drejtshkrimore me ministrin e Labit

Teoricieni i leterësisë dhe shkrimtari, Rexhep Qosja, në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë gabime drejtshkrimore të cilat nuk kanë kaluar pa u vënë re. Në një paragraf, Qosja thotë se është marrë me fituesin e çmimit Nobel, Peter Handken, e megjithatë në vend të shprehjes “jam marrë”, ai ka shkruar “jamë marrë”. “Me Peter Handken unë jamë marrë, po ashtu shkurtimisht, edhe para luftës e në kohën e luftës sonë çlirimtare, kur shumica e atyre që tani u morën me të, ndoshta nuk ia kishin…

Lexo më shumë
Fun 

Tallet drenicaku: Ka blerë aeroplan, shet Golfin

Një person nga Skenderaj ka bërë një shpallje për shitjen e veturës së tij Golf 4, po ajo që bie në sy dhe duket shumë qesharake është një aeroplan në oborrin që nuk dihet nëse është i tij, apo veç e ka publikuar foton për të bërë shaka. Drenicasi ka publikuar edhe fotografi të veturës ‘Golf 4’, e ku në oborr shihet edhe një pjesë e aeroplanit. Duket që gjithë këtë ai e ka bërë me shaka. Kjo është shpallja e tij:

Lexo më shumë
Fun 

Rruga me më së shumti trafik në botë: Ka katër kryqëzime e asnjë semafor

Një rrugë me katër kryqëzime në Kinë nuk ka asnjë semaforë që të reduktojë trafikun e madh që shkaktohet në baza ditore në komunikacion. Vetura, kamionë e motoçikleta duhet të gjejnë hapësira të ngushta për të kaluar, si pasojë e dendësisë së mjeteve lëvizëse në trafik, transmeton lajmi.net. Siç njofton Daily Mail, rruga gjendet në Longgang të Kinës. Ndiqeni videon e mëposhtme për ta parë këtë fenomen në komunikacion.

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial