1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Shoferi i autobusit qëllimisht shtyp frenat për ta lënduar një fëmijë

Shoferi i autobusit qëllimisht shtyp frenat për ta lënduar një fëmijë

Ky shofer djallëzor i autobusit qëllimisht ka shtypur frenat vetëm për të lënduar një fëmijë i cili po qëndronte në këmbë afër shoferit. Në videon që do shihni më poshtë, shihet një shofer i autobusit…

Read More
Incizohet nxënësi duke rrahur grushte mësuesin

Incizohet nxënësi duke rrahur grushte mësuesin

Një nxënës i shkollës së mesme të klasës së nëntë është arrestuar dhe akuzuar për sulm në Atlanta, pasi ai u filmua duke rrahur një mësues. Mësuesi, i identifikuar si Robinson, u shtrua në spital…

Read More
E pabesueshme: Ja çfarë gjetën arkeologët izraelitë në vendin ku ndërtohej një autostradë

E pabesueshme: Ja çfarë gjetën arkeologët izraelitë në vendin ku ndërtohej një autostradë

Arkeologët izraelitë pretendojnë se kanë gjetur një qytet të lashtë 5000 vjet të vjetër në veri të vendit. Autoriteti izraelit i Antikiteteve tha të dielën se qyteti antik ishte zbuluar gjatë punës përgatitore për të…

Read More
Transgjinori bëhet me gjinj të mëdhenj për t’u ndier femëror – por thotë se çika ende e quan babë

Transgjinori bëhet me gjinj të mëdhenj për t’u ndier femëror – por thotë se çika ende e quan babë

Një transgjinor që shërbeu për 11 vjet në ushtri i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale për të bërë gjoksin, madje numër 5, në mënyrë që të ndihet “më femëror”. Maxine Montoya, 38 vjeç, nga San Diego,…

Read More
Këto foto vërtetojnë se gjenet janë me të vërtet të fuqishme

Këto foto vërtetojnë se gjenet janë me të vërtet të fuqishme

Çfarë keni trashëguar nga nëna juaj? Ngjyrën e syve, apo formën e fytyrës? dhe çfarë keni trashëguar nga babai juaj? Këta njerëz në këto foto ose posedojnë tiparet më të ndritshme të prindërve të tyre,…

Read More
10 qytetet me ajrin më të pastër në botë

10 qytetet me ajrin më të pastër në botë

Rritja e teknologjisë dhe rritja e përdorimit të karburanteve, makinave e makinerive na kanë dhënë një lloj të ri problemi. Ndotjen e ajrit.  Ndërsa disa qytete kënaqen të rrethohen nga mbulesa natyrale të harlisura jeshile, të…

Read More
Pse shkatërrimi jep kaq kënaqësi?

Pse shkatërrimi jep kaq kënaqësi?

Të ndjerit në kontroll është një nevojë bazë e njeriut, dhe një teori thotë se shkatërrimi qëllimisht i gjërave jep kënaqësi sepse na bën të ndjehemi të fuqishëm. Provat anektodike të vizitorëve në “dhomat e…

Read More
Ky është kosovari që “ruan” selinë e OKB-së

Ky është kosovari që “ruan” selinë e OKB-së

Fatos Zabërgja nga Kosova është oficeri amerikan që, sipas kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka “ruajtur” të martën hyrjen e selisë së Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) në Nju Jork. Zabërgja, i cili është…

Read More
Lajmi i parë i rremë, kur në SHBA u njoftua për ardhjen e marsianëve

Lajmi i parë i rremë, kur në SHBA u njoftua për ardhjen e marsianëve

Vraponi, shpëtoni kokën, diçka e keqe po vjen! 8 dekada më parë, aktori dhe regjisori me famë botërore Orson Welles arriti të inskenonte atë që konsiderohet si mashtrimi më i madh i famshëm i shekullit…

Read More
FOTO/ Nuk jeni i shkurtër, vetëm se këta njerëz janë gjigantë

FOTO/ Nuk jeni i shkurtër, vetëm se këta njerëz janë gjigantë

Si është moti andej nga ju? Luani basketboll apo keni qenë gjithmonë kaq i gjatë? Ky është vetëm një grumbull i fotove të njerëzve më të gjatë në botë por nuk janë të vetmit. Çfarë është…

Read More