Fun 

Momenti kur Melania Trump goditet nga elefanti

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump mori një surprizë të papritur gjatë një udhëtimi në Kenia, kur një elefant i vogël i dha asaj një goditje të lehtë, duke hedhur Zonjën e Parë jashtë bilancit për një moment. Trump vizitoi Parkun Kombëtar të Nairobit në kryeqytetin Kenian, si pjesë e udhëtimit të saj të parë të vetëm ndërkombëtar, si Zonja e Parë. Kjo është edhe vizita e parë e Trump në Afrikë. Gjatë kohës së saj në parkun kombëtar, Trump ushqeu elefantët dhe shkoi në…

Lexo më shumë
Fun 

E pabesueshme. Vetëvendosje bën tifo për Kosovën!

Ndryshe prej herëve të kaluara, tani Lëvizja “Vetëvendosje” si duket është “mbushur mend” sa i përket qasjes së tyre ndaj përfaqësueses së Kosovës. Deputeti i partisë së Albin Kurtit, Arbër Rexhaj nga Prizreni, përmes një postimi në “Facebook” ka bërë tifo për shtetin tonë, shkruan Indeksonline “Sonte përfaqësuesja e Kosovës po na bën krenar”, ka shkruar shkurt ai. Ndryshe, Kosova është duke fituar 3:1 ndaj Maltës, e vlefshme për Ligën e Kombeve..

Lexo më shumë
Fun 

Porsche prezanton “Macan-in” e ri

Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda. Suv Macan është makina e re prezantuar në Paris nga Porche dhe është gati për t’u porositur nga fansat e gjigandit francez të makinave. E ristilizuar, gjithmonë shumë e zhdërvjellët, ajo ofron një motor benzine me katër cilindra turbo me një zhvendosje 2.0, e cila karakterizohet nga një dhomë e optimizuar gjeometrike dhe një filtër grimcash për motorët me benzinë, transmeton Tch. Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë…

Lexo më shumë
Fun 

Pamje madhështore të stuhisë së shiut në malet e Austrisë

Planeti ynë është një vend i bukur dhe i mahnitshëm. Shpesh, kjo bukuri mund të jetë e vështirë të kapet në video. Megjithatë, ka disa momente të rralla që janë dokumentuar përgjatë viteve që mund t’i shohim tani falë rrjeteve sociale. Kjo video ishte bërë nga një xhirues amator, gjatë qëndrimit të tij në Liqenin Millsatt në Austri, transmeton Gazeta Express. Ai e përshkroi këtë pamje, të cilën e kapi nga ballkoni i hotelit ku qëndroi, si “cunami nga parajsa”. Shikojeni

Lexo më shumë
Fun 

Do shkriheni së qeshuri, disa gabime trashanike në filmat e famshëm

Këta që do të shikoni më poshtë janë ndër filmat më të dashur për të gjithë publikun dhe që edhe ju mund t’i keni parë të paktën një herë në jetën tuaj. Janë me mesazhe mjaft të forta, por në disa skena, disa detaje u kanë shpëtuar regjisorëve dhe producentëve të mëdhenj. Disa gjëra brenda këtyre filmave normalisht që janë fshehur, por detajet qesharake kanë ngelur. Më poshtë po ju rendisim 9 skena interesante filmash, të cilat kanë detaje që i bëjnë të pakuptimtë. Piratët e Karaibeve – Jack Sparrow…

Lexo më shumë
Fun 

Mbajeni veten! Mjekët ndalojnë seksin kur temperaturat janë të larta

Banorët e Santa Martës në Kolumbi kanë marrë një këshillë që kurrë nuk e prisnin nga një mjek. Atyre u është thënë që të mos bëjnë seks gjatë ditëve të nxehta që kanë përfshirë qytetin. Julio Salas, mjek i qytetit, e dha këshillën kur temperatura arriti në 40 gradë celsius. “Nëse njerëzit nuk rrinë dot pa bërë seks, të paktën të presin natën që është më fresk”, tha Salas. Ai shtoi: “Nëse keni ajër të kondicionuar në shtëpi, nuk ka problem. Bëni çfarë të doni”. Udhëzimet e pazakonta u ofruan…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial