1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Fotografja aksidentalisht kap zogun më të lumtur dhe të relaksuar të botës

Fotografja aksidentalisht kap zogun më të lumtur dhe të relaksuar të botës

Fotografja me fat kap zogun duke u relaksuar gjersa po fluturonte. Fotografja mendoi se moti i gjatë do t’i lejonte asaj të bënte vetëm foto me ndriçim të dobët, transmeton lajmi.net. Megjithatë, ajo u befasua…

Read More
Anija në Zelandë të Re “futuron në ajër” – pamjet interesante u publikuan nga një kalimtare rasti

Anija në Zelandë të Re “futuron në ajër” – pamjet interesante u publikuan nga një kalimtare rasti

Pamje interesante të një iluzioni optik janë publikuar, pasi një anije e madhe lundrimi duket se po rri pezull mbi horizont. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, këto imazhe u filmuan javën e kaluar në…

Read More
Lëpiu pjatat e pronarëve të tij – qeni në SHBA rezulton pozitiv me coronavirus

Lëpiu pjatat e pronarëve të tij – qeni në SHBA rezulton pozitiv me coronavirus

Një qen në SHBA ka rezultuar pozitiv me coronavirus, pasi ka lëpirë pjatat e pronarëve të tij, të cilët ishin gjithashtu të infektuar. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, qeni i pagëzuar me emrin Winston…

Read More
Fëmijët kinezë duhet të veshin ‘kapele një metër të gjerë’ për të mbajtur distancën shoqërore në klasë

Fëmijët kinezë duhet të veshin ‘kapele një metër të gjerë’ për të mbajtur distancën shoqërore në klasë

Nxënësve kinezë u është kërkuar të veshin ‘kapele njëmetërshe’ për të mbajtur distancën sociale në klasë ditën e parë të shkollës pas mbylljes së tre muajve të coronavirusit. Një video ka kapur fëmijët që veshin…

Read More
Pamje të ‘humnerave’ më interesante në botë – sa të frikshme, po aq edhe të mrekullueshme

Pamje të ‘humnerave’ më interesante në botë – sa të frikshme, po aq edhe të mrekullueshme

Shpesh kemi parë në filma ose dokumentare, pamje të frikshme e të bukura natyrore. Në pamjet e mëposhtme mund të shihni disa imazhe të mahnitshme të “humnerave” të botës, sa të frikshme edhe të mrekulleshme.…

Read More

Këto janë aplikacionet ku mund të gjeni të dashur, gjatë karantinës

Nëse jeni beqarë në momente karantine, dhe mendoni se nuk do mundeni të jeni me dikë deri sa të ktheheni në normalitet, kjo është gabim, pasi edhe pse ne nuk mund të dalim, ne mund…

Read More
Buzëqeshja e qenit Thomas, pasi i vodhi dhëmbët e rremë

Buzëqeshja e qenit Thomas, pasi i vodhi dhëmbët e rremë

Njerëzit gjejnë mënyra të ndryshme për t’u argëtuar gjatë bllokimit nga coronavirusi, madje dikujt i mjaftuan një palë dhëmbë të rremë dhe një kafshë kurioze. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Ben Campbell, postoi një…

Read More
Bebes së lindur gjatë koronavirusit, prindërit ia lënë emrin Dezinfektues

Bebes së lindur gjatë koronavirusit, prindërit ia lënë emrin Dezinfektues

Është kohë mjaft e përçudshme për të sjellur në jetë një fëmijë të ri gjatë kësaj kohe të pasigurt të karantinave dhe krizave të gjithanshme që ka shkaktuar i tmerrshmi koronavirus. Por, dy prindër të…

Read More
E shpallin gabimisht të vdekur, 50-vjeçarja zgjohet brenda qeses së najlonit

E shpallin gabimisht të vdekur, 50-vjeçarja zgjohet brenda qeses së najlonit

Një nënë mrekullisht është rikthyer në “jetë” edhe pse punonjësit e kompanisë që merren me shërbime funerale, kishin shkuar për ta përgatitur trupin e saj të pajetë për ceremoninë e varrimit, pasi mjeku në një…

Read More
U zotua se do t’i bëjë 100 rrathë me karrocën në oborr, për të mbledhur fonde për të ndihmuar spitalet në Britani – 99-vjeçari i siguron 6 milionë funte

U zotua se do t’i bëjë 100 rrathë me karrocën në oborr, për të mbledhur fonde për të ndihmuar spitalet në Britani – 99-vjeçari i siguron 6 milionë funte

Tom Moore, 99-vjeç, veteran i luftës, ka arritur të grumbulloj më shumë se 6 milionë funte për Shërbimin Nacional për Shëndetësi (NHS) në Britani të Madhe, pasi dëshiron të bëjë 100 radhë në oborrin e…

Read More