Si duket bunkeri nën Shtëpinë e Bardhë, në të cilin u fsheh presidenti Trump

Si duket bunkeri nën Shtëpinë e Bardhë, në të cilin u fsheh presidenti Trump

anëtarët e shërbimit sekret e çuan Donald Trumpin në bunkerin presidencial nën Shtëpinë e Bardhë, e cili u ndërtua fillimisht gjatë presidencës së Franklin Rooseveltit në vitet 1940 dhe u përdor për herë të fundit…

Read More
Aksident në mes një veture dhe kamioni në Pejë, ka të lënduar

Aksident në mes një veture dhe kamioni në Pejë, ka të lënduar

Në orët e hershme të së mërkurës një kamion dhe një veturë janë aksidentuar në Pejë. Mësohet se nga ky aksident ka mbetur i lënduar një person.

Read More
​Polonia miraton ligjin që kërkon zgjedhje presidenciale në qershor

​Polonia miraton ligjin që kërkon zgjedhje presidenciale në qershor

Parlamenti i Polonisë miratoi një ligj të martën që do të lejojë që të thirren zgjedhjet e reja presidenciale, të cilat mund të mbahen deri në fund të qershorit. Zgjedhjet ishin caktuar për datën 10…

Read More
​Arrestimet tronditin Australinë, skenar i njëjtë si në SHBA?

​Arrestimet tronditin Australinë, skenar i njëjtë si në SHBA?

Një video e arrestimit të një adoleshenti në New South Wales u publikua në rrjetet sociale, dhe ajo tregon një oficer policie që përdor forcë. Për shkak të kësaj, kompetencat e oficerit policor janë të…

Read More
Musliu: Albin Kurti marre të koftë, ti po ia bën fyerjen më të madhe diasporës

Musliu: Albin Kurti marre të koftë, ti po ia bën fyerjen më të madhe diasporës

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kritikuar kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, për njoftimin që u dha mbrëmë se në kuadër të Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike, ka planifikuar që…

Read More
Vazhdojnë protestat në Shtetet e Bashkuara

Vazhdojnë protestat në Shtetet e Bashkuara

Në Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar protestat për vrasjen e një afrikano-amerikani në Mineapolis, derisa shumë shtete kanë vendosur masën e shtetrrethimit për të parandaluar trazirat, dhunën dhe plaçkitjet. Dhjetëra qytete përfshirë Nju Jorkun në…

Read More
Lajçaku përsërit kundërshtimin për shkëmbim territoresh

Lajçaku përsërit kundërshtimin për shkëmbim territoresh

Paraqitja e përfaqësuesit të posaçëm të BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, para ambasadorëve në PSC (Komiteti për Politikë dhe Siguri) të BE-së i ka qetësuar pak disa shtete anëtare, të cilat…

Read More
Rusia ndryshon mendim, parada e Ditës së Fitores do mbahet me ushtarë që kanë qenë me koronavirus

Rusia ndryshon mendim, parada e Ditës së Fitores do mbahet me ushtarë që kanë qenë me koronavirus

Autoritetet ruse kanë vendosur të mbajnë një paradë ushtarake gjatë muajit qershor për të përkujtuar Ditën e Fitores së Luftës së Dytë botërore nga ana e Bashkimit Sovjetik. Kjo paradë, një nga më të rëndësishmet…

Read More
Vuçiq viziton sot një qytet afër kufirit me Kosovën

Vuçiq viziton sot një qytet afër kufirit me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet që ta vizitojë sot një qytet serb afër kufirit me Republikën e Kosovës. Zyra e Presidencës njofton se Vuçiq do të qëndroj në Novi Pazar. Ai do të vizitojë…

Read More
Koreja e Veriut ndalon marrëdhëniet seksuale midis adoleshentëve: Është armiqësor

Koreja e Veriut ndalon marrëdhëniet seksuale midis adoleshentëve: Është armiqësor

Koreja e Veriut ndalon seksin midis adoleshentëve, duke e quajtur atë “armiqësor”. Prindërit dhe mësuesit rrezikojnë të ndëshkohen nëse nuk kontrollojnë fëmijët dhe nxënësit. Problemi lind nga fakti se, pa edukimin seksual, adoleshentët e njohin…

Read More