Biznesmeni që premtoi 50 milionë euro investime nëse fiton Kurti s’po lajmërohet

Biznesmeni që premtoi 50 milionë euro investime nëse fiton Kurti s’po lajmërohet

Gjashtë ditë para zgjedhjeve të 6 tetorit, një biznesmen kosovar që jeton e punon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bëri një premtim interesant. Gazmend Gjonbalaj tha se do të investonte 50 milionë euro në…

Read More
Ministri Mustafa fton bizneset zvicerane të investojnë në Kosovë

Ministri Mustafa fton bizneset zvicerane të investojnë në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur sot në takim Daniel Waffler, deputet në Kantonin e Cyrihut të Zvicrës, i shoqëruar nga Karl Kupper, përfaqësues i Qendrës së Kompetencave për Arsim…

Read More
Tentoj të hakmerrej, kosovari arrestohet në Gjermani

Tentoj të hakmerrej, kosovari arrestohet në Gjermani

Një kosovar i moshës 38 vjeçare është arrestuar në Gjermani, saktësisht në qytetin e Tubingen. 38-vjeçari nga Kosova u arrestua nën akuzat vrasje në tentativë , shkruan RTL, transmeton Indeksonline. Burri nga Kosova thuhet se…

Read More
OBSH: Epidemia e koronavirusit nuk ka arritur kulmin

OBSH: Epidemia e koronavirusit nuk ka arritur kulmin

Organizata Botërore e Shëndetit njoftoi sot se shpërthimi i koronavirusit ende nuk e ka arritur kulmin. Megjithatë, ata shtuan se sot është dita e parë në të cilën numri i rasteve të reja ka shënuar…

Read More
PSE DO TË PAGUHEN MINISTRAT DHE ZV.MINISTRAT E RAMUSH HARADINAJT PAS PËRFUNDIMIT TË MANDATIT?

PSE DO TË PAGUHEN MINISTRAT DHE ZV.MINISTRAT E RAMUSH HARADINAJT PAS PËRFUNDIMIT TË MANDATIT?

Një vendim që është marrë gjatë qeverisjes së Isa Mustafës, i garanton paga edhe për një vit ministrave të Qeverisë Haradinaj dhe paga për gjashtë muaj pas përfundimit të mandatit për dhjetëra ish – zëvendësministra.…

Read More
Dhurohen pajisje mjekësore për foshnje në Klinikën e Neonatologjisë në Mitrovicë

Dhurohen pajisje mjekësore për foshnje në Klinikën e Neonatologjisë në Mitrovicë

Sot, Organizata Action for Mothers and Children bashkë me organizatorët e Cycle Kosovo for Children dorëzuan pjesën e dytë të pajisjeve mjekësore për foshnje në repartin e Neonatologjisë në Spitalin e Mitrovicës. Sipas një komunikate…

Read More
Ministri Bislimi takim njohës me ambasadorin gjerman Heldt

Ministri Bislimi takim njohës me ambasadorin gjerman Heldt

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë Christian Held, të cilin e informoi rreth prioriteteve që Ministria e Financave do t’i ketë gjatë mandatit 4-vjeçar. Ai…

Read More
Arrestohet 26 vjeçarja, gjatë një kontrolli në shtëpi i gjendet e vdekur vajza e saj 7 vjeçe

Arrestohet 26 vjeçarja, gjatë një kontrolli në shtëpi i gjendet e vdekur vajza e saj 7 vjeçe

Një nënë nga Teksasi është arrestuar pasi vajza e saj shtatë vjeçare u gjet e vdekur në shtëpinë e tyre gjatë një kontrolli të mirëqenies. Oficerët në Bay City bënë një kontroll të premten rreth…

Read More
Rozeta Hajdari: Punësimi çështje shumë e rëndësishme për Kosovën

Rozeta Hajdari: Punësimi çështje shumë e rëndësishme për Kosovën

Ish-ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MMPS), Skënder Reçica, i ka dorëzuar sot detyrën ministres së re të Ekonomisë, Punësimit, Industrisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari. Me këtë rast ministri i deritanishëm Skënder Reçica, ka…

Read More
Opozita kundër heqjes së taksës, paralajmërime për veprime jashtë institucionale

Opozita kundër heqjes së taksës, paralajmërime për veprime jashtë institucionale

Tri partitë opozitare, PDK, AAK dhe Nisma po e konsiderojnë të gabueshme dhe të ngutshme heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave serbe dhe vendosjen e masës së reciprocitetit të plotë politik, ekonomik dhe tregtar.…

Read More