Arrestohen tre të dyshuar, prej tyre dy janë zyrtarë

Arrestohen tre të dyshuar, prej tyre dy janë zyrtarë

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas hetimeve të filluara në tetor 2019, sot me urdhëresë të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, ka realizuar një operacion policor në Prishtinë dhe Kaçanik, i cili ka…

Read More
​Kina kërkon maska për fytyrë

​Kina kërkon maska për fytyrë

Kina u bëri thirrje shteteve të tjera që ta ndihmojnë me maska mbrojtëse për fytyrë pasi koronavirusi është shndërruar në rrezikun numër një për vendin aziatik. Edhe pse ekspertët janë skeptikë për efektet mbrojtëse që…

Read More
Taksa e prishi me Ramush Haradinajn, tash Veseli i thotë Kurtit mos u ngut

Taksa e prishi me Ramush Haradinajn, tash Veseli i thotë Kurtit mos u ngut

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Albin Kurti, lidhur me taksën ndaj produkteve serbe. Veseli i ka bërë thirrje Kurtit që të mos ngutet lidhur me këtë çështje, raporton Express.…

Read More
Kurti shkon nesër në Dukagjin për t’i vizituar komunat që u goditën nga era e fortë

Kurti shkon nesër në Dukagjin për t’i vizituar komunat që u goditën nga era e fortë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nesër do të vizitojë komunat e Pejës, Istogut dhe Klinës për të parë nga afër dëmet e shkaktuara nga erërat e forta, raporton Gazeta Express. Kurti përmes Facebook-ut ka…

Read More
Dëmet nga erërat, Kurti: Do të marrim masat e duhura

Dëmet nga erërat, Kurti: Do të marrim masat e duhura

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar qytetarët të cilët banojnë në komunën e Istogut, në disa pjesë të Klinës dhe Pejës që të bëjnë kujdes për shkak të erërave të forta që deri më tash kanë…

Read More
Fetah Rudi i gëzohet vendimit të parë të Vjosa Osmanit

Fetah Rudi i gëzohet vendimit të parë të Vjosa Osmanit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi e ka përshëndetur vendimin e sotëm të kryesisë së Kuvendit, për përshtatje të objektit të Kuvendit, edhe për nevojat e personave me nevoja të veçanta, shkruan Gazeta…

Read More
PAS VLORA DUMOSHIT DIKUSH NË TWITTER SHKRUAN NË EMËR TË KONJUFCËS – THOTË SE KA VDEKUR AHTISAARI

PAS VLORA DUMOSHIT DIKUSH NË TWITTER SHKRUAN NË EMËR TË KONJUFCËS – THOTË SE KA VDEKUR AHTISAARI

Pak orë më parë një profil në emër të Ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufcës është hapur në rrjetin social Twitter. Në këtë profil, në emër të Konjufcës që daton i hapur një ditë…

Read More
PAS FILLIMI TË NDËRTIMIT TË SHESHIT – KY ËSHTË VENDIMI QË PRITET TË MERRET PËR DRUNJTË NË PODUJEVË

PAS FILLIMI TË NDËRTIMIT TË SHESHIT – KY ËSHTË VENDIMI QË PRITET TË MERRET PËR DRUNJTË NË PODUJEVË

Në Kuvendin e Komunës së Podujevës, sot është mbajtur takim me qytetarë, në të cilin është diskutuar për çështjen e drunjve përgjatë rrugës “Zahir Pajaziti” në kuadër të realizmit të projektit të ndërtimit të sheshit…

Read More
AKTAKUZË PËR KRIME TË LUFTËS KUNDËR POPULLSISË CIVILE NË LIPJAN

AKTAKUZË PËR KRIME TË LUFTËS KUNDËR POPULLSISË CIVILE NË LIPJAN

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurit G.S. për vepër penale “Krimet e luftës kundër popullsisë civile” nga neni 142 lidhur…

Read More
Gjermania mbetet mbështetëse e fuqishme për forcimin e shtetit të Kosovës

Gjermania mbetet mbështetëse e fuqishme për forcimin e shtetit të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, të cilin e njoftoi me prioritetet e kësaj për anëtarësimin e vendit tonë në…

Read More