KEDS-i njofton për ndërprerje të rrymës, punime të domosdoshme në siguri të sistemit

KEDS-i njofton për ndërprerje të rrymës, punime të domosdoshme në siguri të sistemit

KEDS’i ka njoftuar se në cilat vende do të ketë ndërprerje të rrymës, ndërkaq ka bërë të ditur se arsye për këto ndërprerje janë punimet e domosdoshme të cilat do të kryhen në siguri të…

Read More
Liburn Aliu godet LDK-në: Ku do të shkoni nëse edhe VV ua mbyll derën

Liburn Aliu godet LDK-në: Ku do të shkoni nëse edhe VV ua mbyll derën

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në vazhdën e bisedimeve LDK – LV për koalicionin, e ka pyetur partinë e Isa Mustafës se ku do të shkojnë nëse edhe ata ua mbyllin derën, raporton Gazeta…

Read More
BABAI I POLICIT TË PLAGOSUR: DJALI MË THA SE NUK E LË POLICINË AS PËR TRI FAKULTETE

BABAI I POLICIT TË PLAGOSUR: DJALI MË THA SE NUK E LË POLICINË AS PËR TRI FAKULTETE

Babai i policit të plagosur në detyrë mbrëmë në shtëpinë e Iran Badallit në Zhur të Prizrenit po shpreson që djali i tij të bëhet më mirë. Ganimet Mrasori, babai i Arturit, thotë se djali…

Read More
“POLICIA E KOSOVËS ENDE PA SIGURIME SHËNDETËSORE”

“POLICIA E KOSOVËS ENDE PA SIGURIME SHËNDETËSORE”

Sami Thaçi është polici i 21 i cili ra në krye të detyrës. Ai e humbi jetën si pasojë e shpërthimit të një mjeti eksplodues gjatë bastisjes në një shtëpi në fshatin Zhur, ku mbetën…

Read More
DOSJA KRIMINALE E TË DYSHUARIT PËR RASTIN E ZHURIT

DOSJA KRIMINALE E TË DYSHUARIT PËR RASTIN E ZHURIT

I dyshuari Iran Badalli, i cili është arrestuar për veprën penale shkaktim i rrezikut të përgjithshëm në rastin në Zhur ku ka mbetur i vdekur një polic e dy të tjerë janë plagosur, ka pasur…

Read More
Zbulohet shkaku i vdekjes së reperes 21-vjeçare

Zbulohet shkaku i vdekjes së reperes 21-vjeçare

Është bërë i ditur shkaku i vdekjes së reperes 21-vjeçare, Lexii Alijai. “Fox News”, ka raportuar se Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Hennepin, ka bërë të ditur se ajo ka vdekur si pasojë e…

Read More
Iu dha lamtumira e fundit policit të vrarë në Zhur të Prizrenit

Iu dha lamtumira e fundit policit të vrarë në Zhur të Prizrenit

Me nderime të larta policore, sot iu dha lamtumira e fundit policit i cili vdiq tragjikisht mbrëmë gjatë një intervenimi policor në Zhur të Prizrenit, shkruan Gazeta Sinjali. Pak minuta më parë, Sami Thaqit iu…

Read More
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi

Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi

Një nga personat e prekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të jetë një shtetas shqiptar. Lajmi nuk është konfirmuar ende nga autoritetet amerikane, për faktin e thjeshtë se ky person është…

Read More
Telefonët e Kurtit dhe Mustafës e vetmja shpresë, VV e LDK të heshtura pas takimit me ambasadorët

Telefonët e Kurtit dhe Mustafës e vetmja shpresë, VV e LDK të heshtura pas takimit me ambasadorët

Më pak se një javë i kanë në dispozicion Albin Kurti dhe Isa Mustafa për të vendosur përfundimisht se çfarë epilogu duan t’i japin punës së koalicionit. Pas takimit  me ambasadorët e pesë vendeve dhe…

Read More
Nesër ditë zie në Kosovë

Nesër ditë zie në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas rënies në krye të detyrës të pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Sami Thaqi, ka shpallur ditën e enjte, më 30 janar 2020, ditë zie, në shenjë nderimi shtetëror. Në…

Read More