Qeveria Kurti: Gjashtë ministra nga VV’ja, gjashtë nga LDK’ja, tre nga pakicat

Qeveria Kurti: Gjashtë ministra nga VV’ja, gjashtë nga LDK’ja, tre nga pakicat

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës sipas të gjitha gjasave do ta bëjnë bashkë qeverinë e re të vendit. Partia që doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit 2019, dhe…

Read More
Deputeti i VV’së i bindur se të hënën Kurti do të zgjidhet kryeministër

Deputeti i VV’së i bindur se të hënën Kurti do të zgjidhet kryeministër

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fitim Uka thotë se formimi i Qeverise me në krye shefin e tij në parti Albin Kurti është çështje orësh. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook ai shpjegon se vendi së shpejti…

Read More
Nga mos kujdesi i Komunës, rrezikohet jeta e qytetarëve në Lagjen Ulpiana

Nga mos kujdesi i Komunës, rrezikohet jeta e qytetarëve në Lagjen Ulpiana

Pranë parkut të Ulpianës në Prishtinë, ndodhet një parking, një pjesë e të cilit është i pambrojtur dhe ka një lartësi mbi dy metra, ku rrezikohet jeta e qytetarëve. Kur dihet se në këtë pjesë…

Read More
VETËVENDOSJE THYEN HESHTJEN, TREGON A ËSHTË ARRITUR MARRËVESHJA ME LDK-NË

VETËVENDOSJE THYEN HESHTJEN, TREGON A ËSHTË ARRITUR MARRËVESHJA ME LDK-NË

Lëvizja Vetëvendosje ka thyer heshtjen duke dalë me një njoftim pas raportimeve se marrëveshja për bashkëqeverisje me LDK-në është arritur. Në përgjigjen e kësaj parti thuhet se komunikimi, konsultimet dhe takimet midis LVV dhe LDK…

Read More
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së mblidhet nesër në ora 13:00

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së mblidhet nesër në ora 13:00

Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, janë ftuar në takimin që mbahet nesër në ora 13:00. Siç bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it brenda LDK-së, kjo ftesë u është dërguar anëtarëve…

Read More
POLICJA SHQIPTARE ARRESTOHET NË ITALI ME KOKAINË NË VETURË

POLICJA SHQIPTARE ARRESTOHET NË ITALI ME KOKAINË NË VETURË

Një efektive policie, F. Z, 29 vjeç, u arrestua ditën e sotme nga policia italiane pasi u kap me doza kokaine në makinë bashkë me një shqiptar tjetër. Lidhur mbi rastin në fjalë ka reaguar…

Read More
Haziri thotë se marrëveshja VV-LDK do të nënshkruhet të dielën

Haziri thotë se marrëveshja VV-LDK do të nënshkruhet të dielën

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka konfirmuar se të dielën do të arrihet marrëveshja mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e koalicionit për bashkëqeverisjen e vendit. “Të hënën duhet…

Read More
Vetëvendosje e konfirmon dorëheqjen e Konjufcës

Vetëvendosje e konfirmon dorëheqjen e Konjufcës

Kryetari i Mitrovicës dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, ka deklaruar se koalicioni në mes të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të arrihet dhe të hënën do të votohet Qeveria Kurti. “Lëvizja…

Read More
Evakuimi i njerëzve me avion nga Wuhani i prekur me koronavirus

Evakuimi i njerëzve me avion nga Wuhani i prekur me koronavirus

Ndërkohë që shumë shtete po mundohen të nxjerrin nga Wuhani shtetasit e tyre për shkak të koronavirusit, Sri Lanka jep një shembull në këtë drejtim. SriLankan Airlines kanë evakuuar një grup studentësh nga Wuhani i…

Read More
Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm i Kosovës

Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm i Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pritet të japë dorëheqje nga posti i tij, për t’i hapur rrugë formimit të një koalicioni qeverisës mes partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje, dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.…

Read More