Antikorrupsioni e detyron Naser Ramadanin të largohet prej dy OJQ-ve, kishte konflikt interesi

Antikorrupsioni e detyron Naser Ramadanin të largohet prej dy OJQ-ve, kishte konflikt interesi

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), Naser Ramadani, është dashur që të zgjedhë në mes të pozitës së drejtorit të IKSHPK-së apo të kryetarit të shoqatës së mjekëve të Kosovës ose…

Read More
Aksident në Bardhosh, lëndohen katër persona

Aksident në Bardhosh, lëndohen katër persona

Katër persona kanë marr lëndime trupore si pasojë e një aksidenti në trafik, i cili ka ndodhur sot rreth orës 08:00 në fshatin Bardhosh, në Prishtinë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë…

Read More
Pse Hoti në bisedimet e Brukselit? BE thotë se  pjesëmarrësit i zgjedhin vetë Kosova e Serbia

Pse Hoti në bisedimet e Brukselit? BE thotë se pjesëmarrësit i zgjedhin vetë Kosova e Serbia

Pas dështimit të takimit Kosovë – Serbi në Washington, dialogu në mes të dyja shteteve do të rifillojë më 12 korrik në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Të pyetur nga Gazeta Express, në BE…

Read More
Një muaj nga heqja e reciprocitetit, ministri i ri thotë se Serbia e ka humbur tregun

Një muaj nga heqja e reciprocitetit, ministri i ri thotë se Serbia e ka humbur tregun

Një muaj më parë, Qeveria e Kosovë hoqi masën e reciprocitetit me Serbinë, por ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, deklaroi se ky shtet tashmë ka humbur tregun e Kosovës pasi është shënuar rënie…

Read More
Labi reagon pas kufizimeve prej orës 21:00: 05:00: Virusi prek veç natën a?

Labi reagon pas kufizimeve prej orës 21:00: 05:00: Virusi prek veç natën a?

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka reaguar pas masave të Qeverisë që të kufizohet lëvizja nga ora 21:00 deri në 05:00, duke thënë se virusi nuk njeh kohë, raporton Express. Përmes një…

Read More
Gjykata gjermane largon karantinën në Gütersloh

Gjykata gjermane largon karantinën në Gütersloh

Një gjykatë gjermane i ka dhënë fund karantinës së vendosur në Gütersloh, e cila ishte vendosur për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit që kishte shpërthyer në një thertore. Zyrtarët e rajonit Nordrhein-Westfalen i kishin kthyer…

Read More
KMDLNJ kërkon votimin urgjent të ligjit kundër COVID-19

KMDLNJ kërkon votimin urgjent të ligjit kundër COVID-19

KMDLNJ u ka bërë thirrje publike deputetëve të Kuvendit të Kosovës, pavarësisht përkatësisë partiake e të cilët përfaqësojnë dhe mbrojnë interesat e të gjithë qytetarëve, që të votojnë ligjin kundër COVID-19, duke thënë se është…

Read More
Vdesin binjakët e ngjitur më të vjetër në botë

Vdesin binjakët e ngjitur më të vjetër në botë

Binjakët e ngjitur më të vjetër në botë, Ronnie dhe Donnie Gaylon, kanë vdekur në moshën 68-vjeçare në Ohio të Shteteve të Bashkuara. Ata kanë qenë të ngjitur që dita e lindjes, më 28 tetor…

Read More
Në Prishtinë reduktohet orari i qarkullimit të linjave të Trafikut Urban

Në Prishtinë reduktohet orari i qarkullimit të linjave të Trafikut Urban

Bazuar në masat e fundit të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e koronavirusit, Komuna e Prishtinës ka reduktuar orarin e autobusëve të Trafikut Urban. Në një njoftim në Facebook, Komuna e Prishtinë ka treguar se…

Read More
U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

Të paktën 19 persona janë lënduar dhe hospitalizuar kur një pemë e madhe u përfundoi mbi një garazh në Maryland të SHBA-ve, ku dhjetëra persona po merrnin pjesë në ahengun e organizuar me rastin e…

Read More