Tre pacientët e shtrirë në QKUK nuk janë të prekur nga koronavirusi

Tre pacientët e shtrirë në QKUK nuk janë të prekur nga koronavirusi

Ka rezultuar negativ testi i analizave laboratorike rreth dyshimeve se tre persona janë prekur nga virusi kinez koronavirusi, raporton Express nga burimet e saja. Në Klinikën Infektive në QKUK, sot janë paraqitur 3 raste të…

Read More
Njihuni me deputeten më të re në historinë e Kuvendit të Kosovës

Njihuni me deputeten më të re në historinë e Kuvendit të Kosovës

Fjolla Ujkani është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës. 22-vjeçarja nga Vushtrria u bë deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Ujkani tregon se në politikë ka qenë e kyçur edhe më parë si…

Read More
Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor

Thaçi në Uashington, fton think-tanket të bëhen pjesë e momentumit për Kosovën dhe Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy think-tankeve ndër më të rëndësishme në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që SHBA të mbajë rol udhëheqës në proceset në…

Read More
Si arritën Franca e Gjermania ta izolojnë koronavirusin

Si arritën Franca e Gjermania ta izolojnë koronavirusin

Italia ishte vendi i parë në Europë që ndaloi të gjitha fluturimet nga Kina, por për ironi të fatit, është kthyer në epiqendrën më të madhe të shpërthimit të koronavirusit në kontinentin e vjetër. Por…

Read More
Conte: Kufizimi i qarkullimit të lirë të italianëve, i padrejtë dhe i papranueshëm

Conte: Kufizimi i qarkullimit të lirë të italianëve, i padrejtë dhe i papranueshëm

Kryeministri italian, Giuseppe Conte paralajmëroi sot se kufizimet e qarkullimit të lirë të italianëve nga shtetet, për shkak të epidemisë së koronavirusit, do të ishin të padrejta dhe të papranueshme. “Do të ishte e padrejtë…

Read More
Tenori i madh Placido Domingoi u kërkon të falur grave që ngacmoi seksualisht

Tenori i madh Placido Domingoi u kërkon të falur grave që ngacmoi seksualisht

Placido Domingo është një nga tenorët më të njohur në botë që prej vitesh përballet me akuzat e dhjetëra grave për ngacmime seksuale. 79-vjeçari ka kërkuar falje dhe ka pranuar përgjegjësinë për dëmet që i…

Read More
“Shoqja e ngushtë doli me Koronavirus”, modelja shqiptare tregon si i shpëtoi virusit në Seul

“Shoqja e ngushtë doli me Koronavirus”, modelja shqiptare tregon si i shpëtoi virusit në Seul

Keisi Muça, modelja shqiptare që prej disa muajsh e ka vendosur jetën në Seul, ishte e ftuar në “Ftesë në 5”, nga ku rrëfeu eksperiencën e mikeshës së saj të prekur nga koronavirusi. Keisi bashkë…

Read More
Mijëra qytetarë heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës

Mijëra qytetarë heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës

Më shumë se pesë mijë qytetarë të Kosovës, sipas të dhënave zyrtare, kanë hequr dorë nga nënshtetësia kosovare vetëm në vitin 2019. Kjo shifër po konsiderohet shqetësuese, pasi që nënkupton që këta persona nuk e…

Read More
Italia dërgon ushtrinë në vatrën e koronavirusit, askush nuk del pa leje

Italia dërgon ushtrinë në vatrën e koronavirusit, askush nuk del pa leje

Italia vendos të dërgojë ushtrinë në zonën që konsiderohet vatra e infeksionit të koronavirusit në rajonin e Lombardisë. Në këtë mënyrë autoritetet italiane kanë nisur të vënë në zbatim planin e “mbylljes së zonës së…

Read More
Marrin fund ditët e nxehta, moti ndryshim drastik

Marrin fund ditët e nxehta, moti ndryshim drastik

Kosova po vazhdon të përballet me luhatje të mëdha të motit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të enjten në Kosovë do të kemi temperatura të ulëta, ku më e larta e ditës arrin në 5…

Read More