Joseph: Nuk shoh shteg drejt marrëveshjes Kosovë-Serbi

Joseph: Nuk shoh shteg drejt marrëveshjes Kosovë-Serbi

Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Uashington, thotë se në takimin e 12 korrikut midis Kosovës dhe Serbisë mund të priten hapa, të tillë si përmirësimi i tregtisë apo rritja e investimeve. Në…

Read More
Arrestohet ish-kreu i bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku

Arrestohet ish-kreu i bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku

Agim Kajmaku ishte në kërkim për shpërdorim detyre, që prej 11 nëntorit të vitit 2019. Ai akuzohet për falsifikim, si dhe për funksioni përtej mandatit. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Kajmaku pas…

Read More
Pekini shënon zero raste të reja të koronavirusit

Pekini shënon zero raste të reja të koronavirusit

Kryeqyteti kinez, Pekini, nuk e ka shënuar asnjë rast të ri të koronavirusit për herë të parë pas shpërthimit të një vale të re të përhapjes muajin e kaluar. Përhapja e lidhur me një treg…

Read More
Digjet një restorant në Ferizaj

Digjet një restorant në Ferizaj

Një person në fshatin Babush të Ferizajt ka raportuar në polici se restoranti i tij është djegur. “Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se në rrethana të pa njohura është përfshirë nga zjarri restoranti  tij”, thuhet…

Read More
Ambasadori kinez paralajmëron Britaninë rreth “ndërhyrjeve”

Ambasadori kinez paralajmëron Britaninë rreth “ndërhyrjeve”

Kina ka paralajmëruar Britaninë që të mos ndërhyjë në Hong Kong pas vendosjes së Ligjit të Ri të Sigurisë, ndërkohë që një aktivist pro-demokraci bëri lutje për përkrahje ndërkombëtare. Ambasadori Liu Xiaoming tha se oferta…

Read More
Vuçiq i drejtohet serbëve për dialogun para takimit të së dielës me Hotin

Vuçiq i drejtohet serbëve për dialogun para takimit të së dielës me Hotin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do ta mbajë një adresim publik lidhur me bisedimet për formimin e Qeverisë së re, vazhdimin e dialogut me Kosovën dhe planet për luftën ndaj Covid-19. Shërbimi për bashkëpunim me…

Read More
Tragjedi në Gjakovë: E vret burrin e kushërirës, e plagos atë dhe djalin e saj

Tragjedi në Gjakovë: E vret burrin e kushërirës, e plagos atë dhe djalin e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bardhaniq të Gjakovës, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Atje po dyshohet se një shtetas i Shqipërisë ka sulmuar me thikë bashkëshortin e kushërinës së…

Read More
Kosovari mashtrohet nga një kompani, i jep 2 mijë e 600 euro për vizën që s’e mori kurrë

Kosovari mashtrohet nga një kompani, i jep 2 mijë e 600 euro për vizën që s’e mori kurrë

Gjatë ditës së djeshme, në Mitrovicë është raportuar për një mashtrim. Viktima mashkull/kosovar ka raportuar se ishte mashtruar nga i dyshuari mashkull/kosovar pronar i një kompanie i cili viktimës i kishte premtuar që t’ia rregullojë…

Read More
Rusia dënon gazetaren për justifikim të “terrorizmit”

Rusia dënon gazetaren për justifikim të “terrorizmit”

Gjyqi në Rusi e ka shpallur fajtore gazetaren Svetlana Prokopyeva për justifikim të “terrorizmit” por papritur e liroi me dënim me para, duke i dhënë fund gjykimit për të cilin përkrahësit e saj e quajtën…

Read More
Akademia e Shkencave e Britanisë: Mos dilni nga shtëpia pa maska

Akademia e Shkencave e Britanisë: Mos dilni nga shtëpia pa maska

Kryetari i Shoqërisë Mbretërore, që në fakt është Akademia Kombëtare e Shkencave e Britanisë së Madhe, Venki Ramakrishnan, ka thënë se të gjithë duhet të vendosin maska kur të dalin nga shtëpia me qëllim të…

Read More