1. Home
  2. Rajon

Kategori: Rajon

Kroacia në bisedime për të blerë aeroplanë luftarakë

Kroacia në bisedime për të blerë aeroplanë luftarakë

Kroacia është në bisedime me Suedinë dhe me Shtetet e Bashkuara për të blerë avionë luftarakë për të modernizuar forcat ajrore, tha sot ministri i kroat i Mbrojtjes, Damir Krstiçeviq. Zagrebi ishte afër një marrëveshjeje…

Read More
Njihuni me fshatin në Librazhd ku nuk përdoret leku për tregëti (VIDEO)

Njihuni me fshatin në Librazhd ku nuk përdoret leku për tregëti (VIDEO)

Për banorët e Orenjës në Librazhd leku nuk njihet. Nuk ka vlerë dhe s‘kanë ku ta gjejnë. Për të jetuar ata shkëmbejnë me njëri tjetrin prodhimet e bujqësisë ose ato që marrin nga kafshët dhe…

Read More
S’ka plan konkret për mbylljen e lojërave të fatit, bastoret funksionojnë ilegalisht

S’ka plan konkret për mbylljen e lojërave të fatit, bastoret funksionojnë ilegalisht

Zyrtarisht, nga 10 maji të gjitha subjektet e lojërave të fatit nuk mund të operojnë legalisht në Kosovë, kjo për shkakun se institucionet e vendit kanë marrë vendim për mbylljen e tyre. Paraprakisht, Ligji për…

Read More
Pendarovski nënshkruan ligjet e refuzuara nga Ivanovi

Pendarovski nënshkruan ligjet e refuzuara nga Ivanovi

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka nënshkruar të premten dekretet e 21 ligjeve të cilat nuk janë firmosur nga ish-presidenti George Ivanov. Nga kabineti presidencial kanë njoftuar se mes të tjerash janë nënshkruar…

Read More
Ristovski ngelën në paraburgim, Gjykata e Apelit refuzon ankesën e tij

Ristovski ngelën në paraburgim, Gjykata e Apelit refuzon ankesën e tij

Spiro Ristovski, ish-ministri për Arsim, do të qëndrojë në paraburgim në burgun e Shkupit, pasi që Gjykata e Apelit e refuzoi ankesën e tij dhe e ka konfirmoi vendimin e Gjykatës Penale për vazhdimin e…

Read More
Cakaj në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës flet për Shqipërinë dhe Kosovën

Cakaj në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës flet për Shqipërinë dhe Kosovën

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka marrë pjesë në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit të Evropës. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se…

Read More
Itali, kapet hashash me vlerë 50 milionë euro në një varkë

Itali, kapet hashash me vlerë 50 milionë euro në një varkë

Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë. Droga raportohet se ka një vlerë rreth 50 milionë euro. Kontrolli i anijes erdhi nga Guardia di Finanza pas një alarmi të lëshuar…

Read More
Ditë zie për major Klodian Tanushin, shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Ditë zie për major Klodian Tanushin, shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Këshilli i Ministrave nderon major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder…

Read More
Pesë të vdekur në një aksident në hyrje të Shkupit

Pesë të vdekur në një aksident në hyrje të Shkupit

Pesë persona e kanë humbur jetën në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në hyrje të lagjes Draçevë të Shkupit, konfirmuan nga Ministria e Punëve të Brendshme. Sipas informacioneve fillestare deri te aksidenti ka ardhur…

Read More
Daçiq: Kosova po mendon se në bisedimet me Serbinë do ta arrijë pavarësinë, kjo nuk do të ndodhë kurrë

Daçiq: Kosova po mendon se në bisedimet me Serbinë do ta arrijë pavarësinë, kjo nuk do të ndodhë kurrë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar se arritja e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë është e mundur vetëm nëse Kosova tregon se e do kompromisin. Ai për mediet ruse ka thënë se…

Read More
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial