1. Home
  2. Lajme

Kategori: Vend

Haradinaj priti deputetët nga Mbretëria e Bashkuar, John Grogan dhe Martin Vickers dhe sipërmarrës kosovarë në Mbretërinë e Bashkuar

Haradinaj priti deputetët nga Mbretëria e Bashkuar, John Grogan dhe Martin Vickers dhe sipërmarrës kosovarë në Mbretërinë e Bashkuar

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim deputetët nga Mbretëria e Bashkuar, John Grogan dhe Martin Vickers, pjesëtarë të Grupit të Miqësisë, Mbretëri e Bashkuar – Republikë e Kosovës, si dhe…

Read More
Thaçi nervozon Vuçiqin në Munih, pasi ia përmendi spastrimin etnik gjatë luftës në Kosovë

Thaçi nervozon Vuçiqin në Munih, pasi ia përmendi spastrimin etnik gjatë luftës në Kosovë

Gjatë debatit të organizuar në Munih nga ish-ambasadori gjerman, Wolfgang Ichinger, ku në panel ishin presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ai serb Aleksander Vuçiq, e eruokomisioneri Johanes Hahn, ka pasur edhe disa momente…

Read More
Ky është mesazhi i obeliskut “NEWBORN” në 11 vjetorin e Pavarësisë

Ky është mesazhi i obeliskut “NEWBORN” në 11 vjetorin e Pavarësisë

Obelisku i Pavarësisë “Newborn” edhe këtë vit do të ketë pamje ndryshe, e që do të përçoj një mesazh të ri në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Edhe këtë vit shumë vullnetarë janë mbledhur…

Read More
Hapet panairi i produkteve vendëse, prodhuesve nuk iu pëlqen lokacioni

Hapet panairi i produkteve vendëse, prodhuesve nuk iu pëlqen lokacioni

Në sheshin “Adem Jashari” në Prishtinë u bë hapja e panairit me produkte vendëse, raporton Ekonomia Online. Ky panair po zhvillohet në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11-vjetorit të Pavarësisë. Po vendi që u…

Read More
Kërkohet të ndalohet puna për mjekët në spitale private

Kërkohet të ndalohet puna për mjekët në spitale private

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka kërkuar që të ndalohet puna e mjekëve në institucione publike dhe private në të njëjtën kohë.Ai ka propozuar dhe ka kërkuar ndihmë edhe nga deputetët tjerë si dhe nga…

Read More
Basha: Sovrani diktoi rrugën pa kthim të protestave. Koha e fjalëve mbaroi!

Basha: Sovrani diktoi rrugën pa kthim të protestave. Koha e fjalëve mbaroi!

Kryetari i PD, Lulzim Basha përmes një mesazhi në rrjetet sociale në përfundim të protestës së sotme thotë se populli ka diktuar rrugën pa kthim drejt të ardhmes. Ai ka postuar edhe një foto-album për…

Read More
Zv.ministri i Mbrojtjes: S’do të ketë zvogëlim të bashkëpunimit Kosovë-NATO

Zv.ministri i Mbrojtjes: S’do të ketë zvogëlim të bashkëpunimit Kosovë-NATO

Zëvendësministri i Mbrojtjes i Kosovës, Burim Ramadani, ka folur rreth takimit të ministrave të mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, dhe qëndrimit të saj ndaj Forcës së Sigurisë së Kosovës. Gjatë ditës së sotme…

Read More
Tahiri: Veseli po punon çdo ditë për ruajtjen e relacioneve me Amerikën

Tahiri: Veseli po punon çdo ditë për ruajtjen e relacioneve me Amerikën

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka zbuluar detaje rreth takimit të fundit ndërmjet liderëve shtetëror ditë më parë. Ai ka thënë se në atë takim kanë diskutuar rreth përgatitjeve për Pavarësinë, për agjendën e Konferencës…

Read More
Policia arreston dy të dyshuar për përfshirje në veprimtari penale

Policia arreston dy të dyshuar për përfshirje në veprimtari penale

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik, Njësia e Mitrovicës-Veri, pas një pune paraprake hetimore, më 14.02.2019, ka zbatuar një urdhër-kontroll të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, e cila ka rezultuar me arrestimin e…

Read More
Për shkak të grevës, nesër pritet anulimi i shumë fluturimeve

Për shkak të grevës, nesër pritet anulimi i shumë fluturimeve

Për rreth katër orë në Kullën e Trafikut Ajror në Agjencinë e Shërbimit të Navigimit, ka mbretëruar qetësia, raporton KTV. Vetëm një aeroplan ushtarak ka aterruar në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, kjo pasi…

Read More