1. Home
  2. Lajme

Kategori: Vend

Ministri i Punëve të Brendshme bënë marketing me Policet e plagosur

Ministri i Punëve të Brendshme bënë marketing me Policet e plagosur

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa kanë vizituar sot policët e plagosur në aksionin në veri. Mustafa në një postim në Facebook u ka uruar…

Read More
Në Veri sot u arrestua edhe një rus, vjen reagimi i parë nga Rusia

Në Veri sot u arrestua edhe një rus, vjen reagimi i parë nga Rusia

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova e ka quajtur “akt të egër” dhe “manifestim të politikave provokuese të shqiptarëve të Kosovës” arrestimin e shtetasit rus, Mihajl Aleksandreviq Krashnoshenkoviq në veri të Kosovës. Ajo…

Read More
Vdes një 49 vjeçar në Istog pasi e zë muri duke punuar

Vdes një 49 vjeçar në Istog pasi e zë muri duke punuar

Me datën 28 maj 2019, rreth orës 14:54, Policia është informuar se në fshatin Vrell të Istogut, gjatë prishjes së një garazhe private një person e ka zënë muri, bëhet e ditur përmes një komunikate…

Read More
Përplasen keq dy politikanë serbë në Kuvendin e Serbisë për Kosovën

Përplasen keq dy politikanë serbë në Kuvendin e Serbisë për Kosovën

Dy politikanë serbë, janë përplasur sot ashpër në korridoret  e Kuvendit të Serbisë, rreth Kosovës. Ka qenë anëtari i SNS-së, Dragan Shormaza, i pari që ka filluar sulmet me fjalë ndaj liderit opozitar të ‘Dverit’,…

Read More
E çuditshme: Ish-policin serb e lëshon zemra kur dëgjon për aksionin në veri, vdes në spital

E çuditshme: Ish-policin serb e lëshon zemra kur dëgjon për aksionin në veri, vdes në spital

Të paktën dy serbë kanë mbetur të lënduar  në Zubin Potok si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, kur pjesëtarët e njësisë speciale të policisë së Kosovës hasën në rezistencë gjatë aksionit të sotëm në veri.…

Read More
Serbët lirohen nga spitali, dërgohen në paraburgim

Serbët lirohen nga spitali, dërgohen në paraburgim

Disa serbë të lënduar nga përplasje me Policinë e Kosovës kanë kryer trajtimet e nevojshme mjekësore në një nga spitalet e Mitrovicës. Indeksonline ka siguruar fotografitë e tyre të cilët shihen me lëndime joserioze. Të…

Read More
Lista Serbe paralajmëron për nesër protestë masive në veri të Kosovës

Lista Serbe paralajmëron për nesër protestë masive në veri të Kosovës

Kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq, me rastin e aksionit të njësive speciale në veri të Kosovës, paralajmëroi një protestë të madhe në sheshin qendror të pjesës veriore të Mitrovicës nesër në mëngjes, përcjell “Zëri.info”.  Rakiq…

Read More
Gjendja shëndetësore e policit të plagosur është stabile

Gjendja shëndetësore e policit të plagosur është stabile

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, bashkë me disa prokurorë të kësaj prokurorie, dhe me kolonel Nexhmi Krasniqi, drejtor rajonal i Kufirit në Gjakovë, vizituan policin Hysen Ademi, të plagosur sot, në Mitrovicën…

Read More
Qeveria miraton vendimi për ndërtimin e kyçjeve të reja në autostradën “Arbën Xhaferi” në Ferizaj dhe Viti

Qeveria miraton vendimi për ndërtimin e kyçjeve të reja në autostradën “Arbën Xhaferi” në Ferizaj dhe Viti

Në fillim të mbledhjes së 105-të të Qeverisë së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me aksionin policor të dy ditëve të fundit që u zhvillua në disa qytete të Kosovës. Lidhur…

Read More
Haradinaj takon Falatkon, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Haradinaj takon Falatkon, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar Susan Falatko, zëvendësdrejtoreshë e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qëndrore dhe Çështjeve të Euroazisë në Departamentin amerikan të shtetit. Përmes një postimi në Facebook ai ka…

Read More