1. Home
  2. Lajmet e fundit

Kategori: Lajmet e fundit

Tentim vrasje në Istog, një person bëhet për spital

Tentim vrasje në Istog, një person bëhet për spital

Një person është arrestuar në Istog, pasi që i njëjti ka tentuar ta vrasë një burrë, Për shkak të lëndimeve të marra, viktima është dërguar në Spitalin e Pejës, kurse i dyshuari është dërguar në…

Read More
Një valixhe e dyshimtë në rrugën “Bill Kllinton”, bllokohet një pjesë e rrugës

Një valixhe e dyshimtë në rrugën “Bill Kllinton”, bllokohet një pjesë e rrugës

Një pjesë e rrugës “ Bill Kllinton” është bllokuar për qarkullim pasi aty është gjetur një valixhe e dyshimtë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës,…

Read More
Aksident ndërmjet 5 veturave në Prishtinë, lëndohet një person

Aksident ndërmjet 5 veturave në Prishtinë, lëndohet një person

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 07:30 në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e…

Read More
Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person

Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndodhur një rast i vrasjes në tentativë në Istog. Si pasojë një person ka mbetur i lënduar ndërsa i dyshuari është arrestuar nga Policia dhe është dërguar…

Read More

Inspektorati thotë se në rastin e Ferizajt, Policia nuk i tejkaloi kompetencat

Inspektorati i Policisë së Kosovës dhe Prokuroria, kanë konstatuar se dy zyrtarët policorë të përfshirë në përleshje me dy qytetarë, në Ferizaj nuk kanë tejkaluar kompetencat e tyre. Më 14 gusht, në orët e mbrëmjes…

Read More
Sulmi seksual ndaj 13-vjeçareve, pronari i hostelit: 43-vjeçari më tha se kanë mbetur në rrugë

Sulmi seksual ndaj 13-vjeçareve, pronari i hostelit: 43-vjeçari më tha se kanë mbetur në rrugë

Dy vajza të mitura, u dërguan mbrëmjen e 4 gushtit në një hostel në rrugën Prishtinë-Podujevë. Personi që i dërgoi ua pagoi qëndrimin aty, por më pas dyshohet se hyri në dhomën e tyre, ku…

Read More
KFOR-i dhe Policia po planifikojnë patrullime në zonën kufitare pas rastit të Karaçevës

KFOR-i dhe Policia po planifikojnë patrullime në zonën kufitare pas rastit të Karaçevës

Misioni i KFOR-it në Kosovë përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka filluar një plan të përbashkët për organizimin e aktiviteteve operacionale të përbashkëta me Policinë Kufitare të Kosovës në rajonin e Kamenicës.…

Read More
LAJMI I FUNDIT: 181 raste në Kosovë

LAJMI I FUNDIT: 181 raste në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe raste me koronavirus. Siç është bërë e ditur në konferencën për media të ministrisë së Shëndetësisë dhe IKSHPK-së, këto rezultate pozitive vijnë nga 463  mostra…

Read More
Hoti: Zyrtarëve të lartë nuk do të iu vazhdohet mandati automatikisht

Hoti: Zyrtarëve të lartë nuk do të iu vazhdohet mandati automatikisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pas hyrjes në fuqi të ligjit për zyrtarët publik, këtyre të fundit nuk do të iu vazhdohet mandati në mënyrë automatike. “Me mbarimin e mandatit të zyrtarëve…

Read More
Zemaj: Familjarët e të infektuarve i kemi larguar me polici nga klinikat

Zemaj: Familjarët e të infektuarve i kemi larguar me polici nga klinikat

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Labinotë Demi Murtezi në seancën e sotme ka ngritur si shqetësim faktin që familjarët e infektuar me COVID-19 po shoqërohen nga familjarët e tyre në Klinikën Infektive, atë të Pulmologjisë edhe…

Read More