1. Home
  2. Love & Sex

Kategori: Love & Sex

Shkencëtarët inkurajojnë njerëzit të bëjnë më shumë seks gjatë pandemisë

Shkencëtarët inkurajojnë njerëzit të bëjnë më shumë seks gjatë pandemisë

Njerëzit po inkurajohen nga ekspertët që të kryejnë marrëdhënie seksuale ose të masturbojnë më shpesh, në mënyrë që të luftojnë efektet e dëmshme që ka shkaktuar izolimi në shëndetin mendor. Studiuesit morën në pyetje pothuajse…

Read More
6 gjërat që femrat bëjnë para seksit, por nuk i pranojnë

6 gjërat që femrat bëjnë para seksit, por nuk i pranojnë

A nuk do të ishte thjesht e mrekullueshme sikur seksi spontan në jetën reale do të ishte po aq i mirë sa në filma? Imagjinoni një jetë ku problemet e jetës së përditshme dhe stresi…

Read More
E tregojnë ekspertët: Kjo është madhësia ideale e penisit që ta bëjë femrën të përjetojë orgazëm

E tregojnë ekspertët: Kjo është madhësia ideale e penisit që ta bëjë femrën të përjetojë orgazëm

Sipas rezultateve të një ankete, madhësia e penisit mund të luajë një rol të rëndësishëm në përjetimin e orgazmës tek femrat. Një anketë e realizuar kohëve të fundit nga platforma ‘Big One Dating’, tregoi se…

Read More
Partnerja juaj ka më pak mundësi të ju tradhtojë nëse e bëni këtë gjë në shtrat

Partnerja juaj ka më pak mundësi të ju tradhtojë nëse e bëni këtë gjë në shtrat

Ndaloni partneren tuaj të ju tradhtojë duke e bërë këtë mes çarçafëve. Një studim i ri zbuloi se seks oral është vërtetuar se i ndalon zonjat të largohen nga humbja dhe aq më shumë ka…

Read More
A ju dëmton seksi gjatë verës, ja çfarë thonë ekspertët!

A ju dëmton seksi gjatë verës, ja çfarë thonë ekspertët!

Tani pothuajse temperaturat gjatë ditës duken sikur janë një milion gradë Celsius, nga vapa që mbretëron këto ditë dhe natyrisht se do të filloni të ndiheni sikur jeni pak të lodhur. Por kur është fjala…

Read More
Pse femrat bërtasin gjatë seksit?

Pse femrat bërtasin gjatë seksit?

Gjatë seksit femrat lëshojnë shpesh zëra të lartë. Arsyeja është kënaqësia? Edhe po, edhe jo. Studimi i publikuar në revistën “Archives of Sexual Behavior”, tregon se ato në realitet ata janë zëra të pakontrolluar dhe…

Read More
Po e praktikojnë edhe të famshmit: Trendi i ri që po nxit më shumë seksualisht femrat

Po e praktikojnë edhe të famshmit: Trendi i ri që po nxit më shumë seksualisht femrat

Në rrjete sociale, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner po shfaqin vathët në thitha. Sipas një studimi, kjo mund të rrisë ndjeshmërinë seksuale tek femrat. Hulumtimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale…

Read More
E vërteton edhe shkenca: Truri i meshkujve kërkon më shumë seks sesa ushqim

E vërteton edhe shkenca: Truri i meshkujve kërkon më shumë seks sesa ushqim

Fakti se meshkujt janë gjithmonë të uritur për seks, nuk është surprizë, por studimet e fundit kanë treguar se kjo dëshirë natyrale është aq e fortë, sa kalon edhe prioritete të tjera, siç është dëshira…

Read More
Vendet ku femrat duan t’i prekin më së shumti gjatë seksit

Vendet ku femrat duan t’i prekin më së shumti gjatë seksit

Nëse dëshironi që partnerja juaj të arrijë kënaqësinë maksimale gjatë marrëdhënieve seksuale, atëherë keni parasysh atë çfarë shkruhet në paragrafët e mëposhtëm. Një anketë e kohëve të fundit shqyrtoi zoinat erogjene më të dashura të…

Read More
Një këshillë për meshkujt: Këto janë “gjestet” që i ndezin femrat në shtrat

Një këshillë për meshkujt: Këto janë “gjestet” që i ndezin femrat në shtrat

Eksplorimi i fantazive tuaja është një mënyrë e duhur për të ndriçuar jetën tuaj seksuale. Ndërsa disa përpiqen për pozicione dhe teknika të reja, të tjerët eksperimentojnë me lodra të çuditshme, transmeton lajmi.net. Por në…

Read More