Sporte 

Bokseri nga vushtrria Liridon Fazliu nakauton kroatin kroatit Nakiç

Liridon Fazliu ka fituar serish në boksin profesionist, duke mposht kesaj herë kroatin, Anto Antiç me K.O ne raundin e katërt. Deri tek ky sukses ai arriti pas punës maksimale që ka zhvilluar me stafin e tij teknik që i falënderon publikisht. “Jam shumë krenare për veten cfarë kam arritur në 3 vjet. Flamande dhe kampion në boksin amatore. Pastaj bera hapin e madh në boksin profesionistë ku nga dy ndeshje kam arritur po aq fitore. gjithë ku sukses erdhi pas mbeshtetjes së madhe që kam nga trajneri im Eddy…

Lexo më shumë
Sporte 

Dallaver apo amaterizëm? Ja cila ishte mënyra për të siguruar bileta nga ‘Tiks App’

‘Tiks App’ po vazhdon të marrë kritika të shumta nga futbolldashësit në Kosovë. Ndeshja që do të luhet të dielën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet Kosovës dhe Anglisë, ka zgjuar interesim të madh tek tifozët kosovarë të futbollit, shkruan lajmi.net. Edhe pse Kosova tashmë e eliminuar nga Euro 2020, interesimi për ndeshjen kundër Anglisë mbetet i madh, por mundësitë për të siguruar biletë ishin të vogla. Krejt kjo pasi sipas një personi që siguroi biletë, kompania ‘Tiks App’ ka bërë një dallaver, duke lënë jashtë dispozicionit butonin për kyçje. Ai…

Lexo më shumë
Sporte 

‘Tiks App’ vazhdon të tallet me tifozët e Kosovës – hapet faqja për shitjen e biletave, avazi i njëjtë – bllokadë dhe zero bileta

Kompania ‘Tiks App’, e kontraktuar nga Federata e Futbollit të Kosovës për shitjen e biletave për ndeshjet e Kosovës, nuk është treguar aspak korrekte me futbolldashësit kosovarë. Shitja e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli duhej të bëhej më 12 nëntor (ditë e martë), ashtu siç ishte paralajmëruar nga ‘Tiks App’. Por, kjo punë shkoi ters, dhe nuk po gjen zgjidhje akoma, shkruan lajmi.net. Në minutat e parë të fillimit të shitjes së biletave, sajti i ‘Tiks App’ pësoi një “goditje”, nga e cila nuk është rikuperuar akoma. Njohës të…

Lexo më shumë
Sporte 

E papritur: Donnarumma mund t’i bashkohet Juventusit

Juventusi thuhet se po planifikon të rrit interesin e tyre për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, duke i ofruar Merih Demiral ose Daniele Rugani në këmbim. Me 19 muaj të mbetur në marrëveshjen aktuale të Donnarumma, raportet e mediave pretenduan se ai ishte gati të kërkonte rritje të pagës në San Siro, pavarësisht se Milani preferonte të përhapte pagën e tij prej gjashtë milionësh. Kjo mund të hap derën për Juventusin, i cili gjithmonë ka qenë i interesuar në transferimin e portierit italian. Sipas mediumit Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv…

Lexo më shumë
Sporte 

Kosova humb shansin për kualifikim direkt, por ëndrra vazhdon

Edhe matematikisht, Kosova nuk ia ka dalë që të kualifikohet në “Euro 2020” përmes kualifikimeve të rregullta, por ëndrra vazhdon. Kosova do ta kërkojë Kampionatin Evropian përmes Nations League Kosova është mposhtur 2-1 nga Çekia në ‘Doosan Arena’, duke humbur edhe matematikisht shanset që të kualifikohet në Euro 2020 nga Grupi A. Pjesa e parë u mbyll pa gola, derisa ‘Dardanët’ e nisën furishëm pjesën e dytë. Atdhe Nuhiu shënoi për 0-1 në minutën e 50-të. ‘Dardanët’ u mbajtën deri në minutën e 71-të, kur Kral shënoi për 1-1 derisa…

Lexo më shumë
Sporte 

Flet Golashënuesi: Jam krenar me secilin lojtar dhe secilin nga stafi

Atdhe Nuhiu ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes kundër Çekisë. Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi dëmtim para ndeshjes. Nuhiu zuri vendin e Muriqit, por ai vet beson se ishte Muriqi ai që duhej aktivizuar në këtë ndeshje, nëse fati nuk do donte që ylli i Fenerbahce të dëmtohej, shkruan lajmi.net. Më poshtë lajmi.net ua përcjell intervistën e Nuhiut. “Jam i gëzuar që më erdhi rasti të luaj. Kemi qenë të…

Lexo më shumë
Sporte 

Challandes pas humbjes në Çeki: Kosova duhet të jetë krenare, nuk mund të jem nervoz

Bernard Challandes ka dhënë komentet e tij pas humbjes nga Çekia. Trajneri Bernard Challandes ështe shprehur krenar me skuadrën e tij, edhe pas humbjes së Çekisë. Ai ka lavdëruar skuadrën për kampanjën, por jo edhe për paraqitjen në ‘Doosan Arena’, shkruan lajmi.net. Më poshtë lajmi.net ua përcjell fjalët e Challandes, pas ndeshjes. “Ne kemi pasur një skuadër si Kosova që luftoi por nuk mund të luanim lojën tonë. Kemi luajtur kundër një skuadre të fortë dhe duhet ta pranojmë se ishin më të mirë. Urime për kualifkimin” “Kisha një ndjenjë…

Lexo më shumë
Sporte 

Nuhiu: “Jemi të mërzitur”

Atdhe Nuhiu nuk e ka fshehur zhgënjimin pas humbjes 2-1 nga Çekia dhe dështimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian përmes kualifikimeve të rregullta. Ai realizoi golin e vetëm të ‘Dardanëve’ në humbjen nga Çekia. Sido që të jetë, Kosova ka një tjetër shans, atë përmes Ligës së Kombeve. “Ai ka bërë paraqitje t’mira dhe ka luajtur gjithmonë, unë besoj se e kam dhënë maksimumin pasi mu dha rasti. Por ky gol nuk vlen meqenëse nuk e fitum ndeshjen”, u shpreh Nuhiu. “Kemi prit një Çeki agresive, që kanë me…

Lexo më shumë
Sporte 

Thaçi pas ndeshjes së “Dardanëve” në Çeki: Në humbje dhe fitore, jeni heronjtë tanë

Pas humbjes së Kosovës në futboll në ndeshjen kundër Çekisë, presidenti Hashim Thaçi ka shkruar se futbollistët e Kombëtares janë heronjtë e Kosovës. Ai ka ndjekur lojën nga afër në Plzen të Çekisë dhe ka bërë disa postime në Facebook radhazi për t’i uruar fat Kosovës. “Në humbje dhe fitore, me apo pa pikë, të kualifikuar apo jo, ju na keni dhënë shumë emocione, shumë krenari. Jeni heronjtë tanë. Jeni shpresa jonë!”, ka shkruar ai. Kosova humbi 2-1 në udhëtim përballë Çekisë, në kualifikimet për Euro 2020.

Lexo më shumë
Sporte 

Berisha: Sot kemi luajtur më së keqi

Futbollisti Valon Berisha ka thënë se pjesa e parë e ndeshjes kundër Çekisë ka qenë më e keqja që Kosova e ka luajtur prej që kanë nisur kualifikimet për kampionatin evropian. “Prej fillimit, bile pjesa e parë, ka qenë një pjesë që kemi luajtur më së keqi prej që ka nisur kualifikimi”, ka thënë Berisha, raporton Gazeta Express. “Ma merr mendja se sot bash kur është dashur ta tregojmë vetën disi nuk mundëm. Po ia nisi prej vetës. 1-0 nuk të con askund. Pastaj ata filluan të luajnë shumë fizikisht,…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial