1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

“Messi është lojtari i vetëm që mund të bëjë çfarë ka bërë Ronaldo dikur”

“Messi është lojtari i vetëm që mund të bëjë çfarë ka bërë Ronaldo dikur”

Lionel Messi është lojtari i vetëm në gjendje të bëjë në fushën e futbollit çfarë dikur ka bërë fenomeni Ronaldo, sipas Oscar Garcias, ish-mesfushorit të Barcelonës. Të gjithë në Camp Nou kanë qenë me fat…

Read More
Futbollisti shqiptar: S’e di si e mora koronavirusin, s’kam simptoma

Futbollisti shqiptar: S’e di si e mora koronavirusin, s’kam simptoma

Eridon Qardaku, lojtari i Bylis që është prekur nga COVID-19, ka thënë se nuk e di se kush mund ta ketë infektuar me koronavirus, prandaj kërkon të kryejë një test të dytë për të konfirmuar…

Read More
Dallkau thotë se asgjë nuk ka përfunduar, pavarësisht se Prishtina fitoi 3:0 ndaj Drenicës

Dallkau thotë se asgjë nuk ka përfunduar, pavarësisht se Prishtina fitoi 3:0 ndaj Drenicës

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, ka këmbëngulur se ende asgjë nuk ka përfunduar dhe skuadra e tij nuk e ka arritur finalen e Kupës së Kosovës, pavarësisht se e mundi bindshëm 3:0 Drenicën në ndeshjen…

Read More
Tare: E dija që Giroud do të rinovonte me Chelsean

Tare: E dija që Giroud do të rinovonte me Chelsean

Derisa Olivier Giroud ka shpjeguar se pandemia e COVID-19 kontribuoi në vendimin e tij për të qëndruar te Chelsea, Igli Tare ka thënë se e dinte që ai Kur dështuan bisedimet e Bluve me Interin,…

Read More
Prishtina e fiton bindshëm ndeshjen e parë gjysmëfinale të kupës kundër Drenicës

Prishtina e fiton bindshëm ndeshjen e parë gjysmëfinale të kupës kundër Drenicës

Prishtina e ka mundur 3:0 Drenicën në takimin e parë gjysmëfinal në Kupën e Kosovës të martën, në atë që ishte ndeshja e parë në futbollin kosovarë pas një pushimi të gjatë detyruese për shkak…

Read More
Dorëzohet trajneri i Drenicës: S’mund ta përmbysim rezultatin 3:0 kundër Prishtinës

Dorëzohet trajneri i Drenicës: S’mund ta përmbysim rezultatin 3:0 kundër Prishtinës

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu, ka thënë se skuadra e tij nuk ka aftësi dhe nuk është në gjendje ta përmbysë rezultatin prej 3:0 kundër Prishtinës në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale në Kupën e Kosovës,…

Read More
Lautaro arrin marrëveshje personale me Barcelonën, por…

Lautaro arrin marrëveshje personale me Barcelonën, por…

Gazeta spanjolle Sport shkruan se Lautaro Martinez ka arritur uji për kushtet personale me Barcelonën me pagë vjetore prej 12 milionë euro, por Interi është duke mos pranuar asnjë çmim tjetër pos shumës prej 111…

Read More
Dugarry fundos Payet: Jeton në një botë tjetër

Dugarry fundos Payet: Jeton në një botë tjetër

Ylli i Marseille, Dimitri Payet, ka shkaktuar shumë debate në Francë pasi ka bërë të ditur se nuk ka ndërmend të pranojë një shkurtim të rrogës për shkak të krizës ekonomike të krijuar nga coronavirus.…

Read More
Kjo është skuadra e vetme për të cilën Sterling do të largohej nga Man City

Kjo është skuadra e vetme për të cilën Sterling do të largohej nga Man City

25 vjeçari Sterling është pjesë e Manchester Cityt që nga viti 2015, dhe në 155 paraqitje ka shënuar 59 gola. Raheem Sterling do të largohej nga Manchester City vetëm për një skuadër, dhe ajo është…

Read More
Tare zbulon pse e refuzoi Milanin

Tare zbulon pse e refuzoi Milanin

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka konfirmuar se kishte biseduar me Milanin vitin e kaluar dhe kishte menduar ta pranonte punën, por përkushtimi ndaj bardhekaltërve kishte triumfuar në fund. Mediat italiane kishin raportuar vitin…

Read More