1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Juve nuk heq dorë nga Jorginho

Juve nuk heq dorë nga Jorginho

Gjiganti italian është i vendosur për ta transferuar në Torino mesfushorin kualitativ gjatë kësaj vere Juventusi duket se është i vendosur për ta transferuar gjatë kësaj vere mesfushorin e Chelseat, Jorginho. Lajmin e ka bërë…

Read More
Plaçkitet shtëpia e Franck Ribery

Plaçkitet shtëpia e Franck Ribery

Shtëpia e anësorit të Fiorentinës, Franck Ribery, është plaçkitur të dielën në mbrëmje, sipas mediave italiane. Ylli francez u rikthye në Firencë me një lëndim në nyjën e këmbës nga ndeshja kundër Parmas dhe gjendja…

Read More
Kur mund të shpallet Real Madridi kampion?

Kur mund të shpallet Real Madridi kampion?

Real Madrid është shumë afër titullit të kampionit në La Liga. Një titull që i ka munguar gjatë skuadrës së Real Madrid, po afrohet me ‘Los Blancos’. Pak xhiro nga fundi i sezonit, Real Madrid…

Read More
Përgjigjet Bartomeu: Messi dëshiron të përfundojë karrierën te Barcelona

Përgjigjet Bartomeu: Messi dëshiron të përfundojë karrierën te Barcelona

Presidenti i Barcelonës është përgjigjur ndaj zërave që thonë se Messi dëshiron largimin nga Barcelona. Josep Maria Bartomeu, njeriu në krye të skuadrës së Barcelonës, ka thënë disa fjalë lidhur me thashethemet që largojnë Messin…

Read More
Suarez në histori të Barcelonës

Suarez në histori të Barcelonës

Luis Suarez vazhdon të shkruajë emrin e tij me germa të arta në librat e historisë së Barcelonës. Me golin e bukur kundër Villarrealit, ai ka hyrë në mesin e tre golashënuesve më të mirë…

Read More
“Nuk duam ta shesim, por nëse Lautaro dëshiron të shkojë në Barcelonë…”

“Nuk duam ta shesim, por nëse Lautaro dëshiron të shkojë në Barcelonë…”

Vetëm nëse Lautaro insiston, atëherë Interi do të heqë dorë nga sulmuesi argjentinas. Menaxheri i përgjithshëm i zikaltërve, Beppe Marotta, ka insistuar se Interi nuk e ka ndërmend t’i shesë lojtarët më të mirë, pasi…

Read More
Villarreal – Barcelona, rezultati dhe statistikat

Villarreal – Barcelona, rezultati dhe statistikat

Barcelona është duke e mposhtur 3-1 Villarrealin. Është mbyllur pjesa e parë mes Villarrealit dhe Barcelonës me mysafirët që po bëjnë paraqitje fantastike dhe po fitojnë 2-1, raporton Gazeta Express. Ndeshja u zhbllokua herët, me…

Read More
Notat e lojtarëve: Southampton 1-0 Manchester City

Notat e lojtarëve: Southampton 1-0 Manchester City

Southamptoni e ka mposhtur Manchester Cityn në javën e 33-të në Ligën Premier me rezultat 1-0. Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi Che Adams në minutën e 16-të, me një asistim të Stuart…

Read More
Humb Manchester City

Humb Manchester City

Humbje pa dëme, kështu mund të konsiderohet disfata e Manchester City sonte kundër Southampton. Të besuarit e Pep Guardiolës, pasi e shkatërruan Liverpoolin, befasisht humbën pikët e plota në udhëtim, duke u mposhtur 1-0 nga…

Read More
Conte nuk kursen asnjë lojtarë pas humbjes nga Bologna

Conte nuk kursen asnjë lojtarë pas humbjes nga Bologna

Njësoj si vitin e kaluar, Inter ka rënë në San Siro kundër Bolognas së Sinisa Mihajlovic, që ka mundur 2-1 me përmbysje pasditen e sotme ekipin e Contes. Trajneri i milanezëve, siç mund të imagjinohet,…

Read More