1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Sa paguhen vërtet punëtorët në Gjermani?

Sa paguhen vërtet punëtorët në Gjermani?

Është Ashley Young përforcimi i parë për Interin e Antonio Contes në merkaton e dimrit. Një emër me peshë që me eksperiencën e tij do të mundohet të ndihmojë zikaltrit për të zbritur Juventusin nga…

Read More
Zyrtare: Tottenham prezanton Gedson Fernandes

Zyrtare: Tottenham prezanton Gedson Fernandes

Talenti i Benficas, Gedson Fernandes i është bashkuar skuadër së Jose Mourinhos. Nëpërmjet një njoftimi klubi londinez ka  njoftuar se ka arritur marrëveshje për huazimin për një periudhë rreth 1 vjet e gjysmë, me një…

Read More
Rahoveci thyen rekordet e shikueshmëris në superligë

Rahoveci thyen rekordet e shikueshmëris në superligë

Palestra Mizahir Isma e Rahovecit është duke thyer rekordet e superligës me shikueshmërinë ndeshjeve si vendas. Së fundi ne derbin e fituar ndaj prishtines ne palester jane regjistruar 2 mije e 500 shikues. E krejt…

Read More
Ish sulmuesi i Liverpool nënshkruan me klubin e ri

Ish sulmuesi i Liverpool nënshkruan me klubin e ri

Hellas Verona ka transferuar ish sulmuesin e Liverpool, Fabio Borini në një marrëveshje gjashtë mujore nga AC Milan, transmeton Insporti. Zyrtarizimi u jep fund spekulimeve mbi një rikthim në Premier Ligë, ku kishte luajtur më…

Read More
RASHICA: ËNDRRA IME ËSHTË KUALIFIKIMI NË “EURO2020”

RASHICA: ËNDRRA IME ËSHTË KUALIFIKIMI NË “EURO2020”

Milot Rashica është shprehur se kualifikimi në “Euro2020” është ëndrra e tij më e madhe, shkruan Insporti.com. Rashica në një intervistë për “Deutschen Presse-Agentur”, tani që ndodhet në Mallorca me skuadrën e tij për përgatitjet…

Read More
Borini largohet nga Milan, bashkohet me futbollistin nga Kosova

Borini largohet nga Milan, bashkohet me futbollistin nga Kosova

Skuadra e Milanit ka qenë shumë aktive në këtë merkato të janarit. Pas transferimit të Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjare dhe Asmir Begovic, kjo skuadër tashmë ka larguar nga ekipi futbollistin Fabio Borini. Gjatë ditës së…

Read More
Beqiri: Do ta kaloj këtë sëmundje dhe do të rikthehem sërish në fushë

Beqiri: Do ta kaloj këtë sëmundje dhe do të rikthehem sërish në fushë

Një ndër portierët më të mirë në Kosovë, Arben Beqiri është duke kaluar në një fazë shumë të vështirë të jetës. Ai ditë më parë ka bërë të ditur se është diagnostikuar me tumor në…

Read More
Futbollistët i dalin në ndihmë Arben Beqirit

Futbollistët i dalin në ndihmë Arben Beqirit

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës ka dalë me komunikatë zyrtare për çështjen e portierit të Trepçës 89, Arben Beqiri. Ky i fundit është diaknostifikuar me tumor në lukth, ndërsa komuniteti…

Read More
Dieta strikte e Ronaldos, e cila e bën “bishë” edhe në moshën 34-vjeçare

Dieta strikte e Ronaldos, e cila e bën “bishë” edhe në moshën 34-vjeçare

Një nga çelësat e suksesit, që ka pasur Cristiano Ronaldo gjatë gjithë karrierës së tij në futboll, është mënyra e të ushqyerit. Kjo nënkupton një dietë të rreptë, që ylli portugez e zbaton me përpikëri.…

Read More
Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është shumë afër zyrtarizimit si futbollist i Napolit. Mediat italiane bëjnë të ditur se mbrojtësi i Hellas Veronës do të transferohet te gjiganti italian për 12 milionë euro.…

Read More