Sporte 

Anchelot thotë se për shkak të egoizmit të Bale Reali e largoi atë

Largimi i Anchelotit nga Real Madrid ishte një nga ngjarjet më të bujshme të asaj kohe. Të githë pyetën pse u largua Ancheloti pasi ai arriti goxha suksese. Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, ka folur për kohën e tij në Real Madridi, në një intervistë për II Napolista, duke zbuluar se egoizmi i Bale kishte bërë që ai të debatonte me presidentin e Los Blancos, Florentino Perezin. Ish-trajneri i Madridit shpjegoi se ai debat, i cili kishte të bënte me egoizmin e Bale, ishte shkaku i largimit të tij nga…

Lexo më shumë
Sporte 

Përfundojnë një pjesë e ndeshjeve në Ligën e Evropës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar një pjesë e ndeshjeve në Ligën e Evropës. Arsenal e eliminoi BATE Borisiovin me rezultat të përgjithshëm 3 me 1 në Ligën e Evropës. Tutje ka kaluar edhe Napoli, që e eliminoi Zurichun e shqiptarëve, 5:1, raporton lajmi.net. Tutje kaluan edhe Villareal, Zenit, Valencia, Frankfurt, Salzburg dhe Dinamo Zagrebi. Më poshtë mund t’i shikoni rezultatet e këtyre ndeshjeve, ndërsa pjesa tjetër do të zhvillohet nga ora 21:00.

Lexo më shumë
Sporte 

Man Utd me super transferim nga rivali i Premierligës

Manchester United po e kërkon transferimin e një mesfushori për sezonin e ri. Manchester United po tenton ta transferojë mesfushorin e Wolves, Ruben Neves. Mesfushori portugez ishte edhe më parë në radarin e ‘Djajve të Kuq’, por që nuk e ofruan shumën e kërkuan nga rivali i Premierligës, përcjell lajmi.net. Wolves kërkon 40 milionë euro nga shitja e Neves, andaj Manchester United duhet ta ofrojë atë shumë për t’i marrë shërbimet e portugezit. Mesfushori shënoi golin e fitores në FA Cup ndaj Liverpoolit, duke i eliminuar këta të fundit. 

Lexo më shumë
Sporte 

Shtimja bëhet me palestër sportive, Veseli thotë se kanë obligime për vendin

Vendi që kujtohet për historinë e një ndër masakrave më të tmerrshme të njerëzimit, atë të Reçakut, në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, u bë me palestër sportive, raporton Ekonomia Online. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit së bashku me Komunën e Shtimes, ndërtuan palestrën sportive në këtë qytet, një investim ky i cili ka kapur shifrën e 2 milion e gjysmë eurosh. Ministri i MKRS-së, Kujtim Gashi, më përurimin e kësaj palestre tha se ky projekt ka qenë shumë i stërzgjatur, por ai paralajmëroi edhe ndërtimin e Qendrës Rinore…

Lexo më shumë
Sporte 

Rabiot ka vendosur se ku do të transferohet

Adrien Rabiot do të largohet nga PSG-ja në këtë verë si lojtar i lirë. Sipas The Sun, mesfushori francez është pajtuar që të transferohet te Barcelona, përcjell lajmi.net. Mediumi anglez raporton se Rabiot tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën katalonase. Francezi do të përfitojë 8 milionë euro në sezon nga Barcelona, duke nënshkruar kontratë katër vjeçare. 

Lexo më shumë
Sporte 

Rezultat i jashtëzakonshëm në futbollin italian, 20:0

Ekipi i futbollit, Cuneo ka realizuar fitore të jashtëzakonshme në Grupin A të Serisë C, apo rangut të tretë të garave në futbollin italian. Kjo skuadër mposhti Pro Piacenzan, me 16 golat e parë të shënuar në pjesën e parë. Hicham Kanis realizoi gjashtë herë, e Edoardo Defendi ndihmoi me pesë tjerë në fitoren që nuk shihet shpesh në futboll. Cuneo është në mesin e tabelës me 20 skuadra, ndërsaPro Piacenza është e fundit.

Lexo më shumë
Sporte 

Spali në fund dorëzohet ndaj Fiorentinës

Fiorentina ka zhvilluar një ndeshje shumë të bukur dhe ka arritur të sigurojë fitoren në transfertën kundër Spalit. 1-4 për ekipin e Piolit, që tashmë është ngjitur në vendin e tetë me 35 pikë, ndërsa vendasit mbeten në kuotën e 22 pikëve. I zakonshmi Petanja kaloi Spalin në avantazh në minutën e 36-të. Fiorentina reagoi shumë shpejt dhe një minutë përpara fundit të pjesës së parë barazoi ndeshjen me anë të një goli të bukur të Fernandez. Pjesa e dytë foli vetëm për miqtë, të cilët shënuan dhe tri herë…

Lexo më shumë
Sporte 

Legjenda e Liverpool komenton shkëmbimin e mundshëm Salah – Dybala

Ditëve të fundit po flitet për një shkëmbim të mundshëm mes Liverpool dhe Juventus për yjet Salah – Liverpool. Ikona e Liverpool, Ian Rush, i cili gjithashtu ishte paraqitur edhe me Juventus, ka shumë dyshime se kjo marrëveshje mund të arrihet. “Mendoj se Salah do të qëndrojë tek Liverpool. Tifozët e duan atë dhe ai është mirë këtu. Ka nënshkruar kontratë të re dhe nuk mendoj se shkëmbimi do të bëhet” ka thënë Rush, transmeton lajmi.net. Rush ndër të tjerash ka komentuar edhe kalimin e Aaron Ramsey tek Juventus, duke…

Lexo më shumë
Sporte 

Formacionet zyrtare: Zurich – Napoli, tre shqiptarë në fushë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Zurich – Napoli. Nënkampionët e Italisë do të udhëtojnë në Zvicër, për ndeshjen që është e vlefshme për Ligën e Evropës. Napoli konsiderohen favorit në letër në këtë takim, që mund të jetë më i vështirë sesa pritet, shkruan lajmi.net. Sot, në këtë ndeshje që fillon në ora 21:00 në fushë do të ketë tre shqiptarë. Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të skuadrave.  Formacionet zyrtare

Lexo më shumë
Sporte 

Thyhen zyrat e Federatës së Skitarisë në Brezovicë

Të enjten, institucionet paralele në Brezovicë e kanë plaçkitur Zyrën e Federatës Skitare të Kosovës. Një gjë e tillë ka ngritur shqetësime te zyrtarët e FSK-së, që momentalisht janë në Are të Suedisë, ku po zhvillohet Kampionati Botëror në Ski. “Në Brezovicë plaçkitet dhe po tentohet të na dëbojnë nga zyrat që Federata i ka vendosur në Hotel Molika. Kjo është bërë nga institucionet paralele. Për momentin, Policia e Kosovës është në vendin e ngjarjes. Janë hequr flamujt e Kosovës dhe kompjuterët, si dhe janë vjedhur dy palë ski”, ka…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial