1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Cungut s’i del “inati” me vlonjatët: Flamurtari

Cungut s’i del “inati” me vlonjatët: Flamurtari

Laçi triumfoi mes vështirësive ndaj Flamurtarit, duke rrezikuar ndjeshëm, kjo për meritë edhe të vlonjatëve. Në prononcimin pas ndeshjes, trajneri i skuadrës kurbinasve, Armando Cungu, veç të tjerash, nuk i ka kursyer thumbat ndaj skuadrës…

Read More
Ra Zidane u largua nga Reali

Ra Zidane u largua nga Reali

Agjenti i Achraf Hakimit ka thënë se mbrojtësi u largua nga Real Madridi shkaku i Zinedine Zidanes. Marokeni kaloi dy vite i huazuar te Borussia Dortmundi, mirëpo në këtë afat kalimtar kaloi te Interi për…

Read More
Bilbaos iu mohua një penallti ndaj Real Madridit

Bilbaos iu mohua një penallti ndaj Real Madridit

Athletic Bilbao, e cila ka zgjuar polemika të shumta. Në mes të pjesës së dytë, Marcelo u kap nga Dani García brenda zonës së Athletic Bilbao dhe pas një konsultimi me ekranin VAR, zyrtari i ndeshjes Gonzalez Gonzalez jep penallti, e cila…

Read More
Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull

Dhjetë gola për 90 minuta, Endri Çekiçi shënon me kokë dhe Olimpia për titull

Olimpia e Ljubjanës është shumë afër titullit kampion në Slloveni, ndërsa aktualisht mban vendin e parë në kuotën e 62 pikëve dhe 5 më tepër sesa ndekësit më i afërt, Celje. Në ditën e sotme skuadra ku…

Read More
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 Aston Villa, Alisson më i vlerësuari

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-0 Aston Villa, Alisson më i vlerësuari

Liverpooli ka fituar 2-0 ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 33-të të Ligës Premier. Golat për The Reds i shënuan Sadio Mane dhe Curtis Jones, që të dy këto të shënuara në pjesën…

Read More
Liverpooli fiton me objektivin për ta thyer rekordin historik të Man City

Liverpooli fiton me objektivin për ta thyer rekordin historik të Man City

Tri pikë që vlejnë vetëm për rekord, pasi titulli tashmë është fituar. Liverpooli është këndellur pas humbjes së thellë nga Manchester City. Të Kuqtë triumfuan 2-0 në shtëpi kundër Aston Villës, për të shkuar në…

Read More
Liverpooli rikthehet te fitorja në takimin kundër Aston Villës

Liverpooli rikthehet te fitorja në takimin kundër Aston Villës

Liverpooli ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi kundër Aston Villës në kuadër të javës së 33-të në Ligën Premier. The Reds dhe Villa nuk treguan shumë nga pjesa e parë, shkaku që më shumë…

Read More
Notat e lojtarëve: Inter 1-2 Bologna, Skorupski më meritor

Notat e lojtarëve: Inter 1-2 Bologna, Skorupski më meritor

Interi ka pësuar humbje në Giuseppe Meazza nga Bologna, në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Serie A. Meqenëse Nerazzurrët e humbën ndeshjen, edhe nota e tyre mesatare (6.37) është më e ulët…

Read More
Joshua tregon pse nuk do ta lejojë djalin e tij të boksoj

Joshua tregon pse nuk do ta lejojë djalin e tij të boksoj

Anthony Joshua ka thënë se nuk do ta lejojë djalin e tij që të merret me boks, dhe ka dhënë arsye për këtë. Dy herë kampioni i botës në boks, Joshua, ka një djalë për…

Read More
E dashura e futbollistit tregon më shumë se ç’duhet në plazh

E dashura e futbollistit tregon më shumë se ç’duhet në plazh

Futbollisti i Sevillas i huazuar nga Real Madridi, Sergio Reguilon, po kalon shumë kohë në shoqërinë e të dashurës së tij, Martha Diaz. Sidoqoftë, ajo po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga mediat…

Read More