1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Kur do t’i zhvillojë Shqipëria ndeshjet e Ligës së Kombeve

Kur do t’i zhvillojë Shqipëria ndeshjet e Ligës së Kombeve

Kombëtarja shqiptare i mësoi dje emrat e ekipeve kundërshtare në Ligën C të Ligës së Kombeve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë përfunduan në Grupin 4 të Ligës C së bashku me Bjellorusinë, Lituaninë dhe Kazakistanin, në…

Read More
Kur i zhvillon Kosova ndeshjet e Ligës së Kombeve

Kur i zhvillon Kosova ndeshjet e Ligës së Kombeve

Kosova do të përballet me një grup të vështirë në Ligën e Kombeve, pasi i ka rënë shorti të luajë me dy ndër kombëtarët më të forta në Ligën C, Greqinë dhe Slloveninë. Kombëtares verdhekaltër…

Read More
Trajneri i Sllovenisë lavdëron Kosovën: Tregoi cilësi dhe zemër

Trajneri i Sllovenisë lavdëron Kosovën: Tregoi cilësi dhe zemër

Trajneri i ekipit kombëtar të Sllovenisë, Matjaz Kek, e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës, duke thënë se skuadra e Bernard Challandes tregoi cilësi dhe zemër gjatë ndeshjeve të Grupit A kualifikues për EURO 2020.…

Read More
Trajneri i PSG-së: Neymari është më i qetë tani

Trajneri i PSG-së: Neymari është më i qetë tani

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Thomas Tuchel, po llogarit në Neymarin para një fazë vendimtare të sezonit 2019/20, duke besuar se ai është qetësuar pas kritikave që ia bëri klubit francez lidhur me inkuadrimin e tij…

Read More
AGIM ADEMI: NE E FITOJMË GRUPIN, GREQIA DHE SLLOVENIA KOMBËTARE TË DËSHMUARA

AGIM ADEMI: NE E FITOJMË GRUPIN, GREQIA DHE SLLOVENIA KOMBËTARE TË DËSHMUARA

Në orët e pasdites së sotme është hedhur shorti i Ligës së Kombeve për sezonin e dytë 2020/21, në Amsterdam të Holandës. Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, Bakir Burri dhe Eroll…

Read More
KORONAVIRUSI NDIKON SËRISH, SHTYHET NDESHJA JUVENTUS-MILAN

KORONAVIRUSI NDIKON SËRISH, SHTYHET NDESHJA JUVENTUS-MILAN

Gjysmëfinalja e Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit të mërkurën është shtyer për shkak të frikës nga koronavirusi, më shumë në Insporti.com

Read More
JOHN VAN’T SCHIP: NDESHJA ME KOSOVËN DO TË JETË E VËSHTIRË

JOHN VAN’T SCHIP: NDESHJA ME KOSOVËN DO TË JETË E VËSHTIRË

Përzgjedhësi holandez i Greqisë, John van’t Schip ka komentuar ndeshjen me Kosovën. Pas hedhjes së shortit, John van’t Schip ka dhënë një deklaratë për Digitalb SuperSport duke thënë se ndeshja me Kosovën do të jetë…

Read More
Kërkohet të ndalohen të gjitha sportet për një muaj në të gjithë Italinë?

Kërkohet të ndalohen të gjitha sportet për një muaj në të gjithë Italinë?

Agjencia e lajmeve ANSA pretendon se Qeveria po shqyrton një pezullim të të gjitha ngjarjeve sportive në Itali për një muaj për shkak të shpërthimit të coronavirusit, ku 27 njerëz ka vdekur gjatë 24 orëve…

Read More
Kupa e Italisë: Juventus-Milan, mund të shtyhet?

Kupa e Italisë: Juventus-Milan, mund të shtyhet?

Ka një tjetër ndryshim plani, pasi gjysmëfinalja e planifikuar për nesër mes Juventusit dhe Milani në Kupën e Italisë do të shtyhet për shkak të shpërthimit të coronavirus në Itali. La Stampa shkruan se vendimi…

Read More
Ndalohen të gjitha ngjarjet sportive për 1 muaj në Itali

Ndalohen të gjitha ngjarjet sportive për 1 muaj në Itali

Qeveria italiane është duke menduar seriozisht t’i pezullojë të gjitha ngjarjet sportive në vend për një muaj, për shkak të koronavirusit, pasi 27 persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit. Kjo nuk do të…

Read More