Dybala dhe Ronaldo me super gola në pjesën e dytë ndaj Genoas

Juventusi është duke fituar me rezultat 2-0 ndaj Genoas me dy gola të shënuar në pjesën e dytë.

Fillimisht ishte Paolo Dybala që arriti të shënojë një gol të bukur.

Ai mori topin kaloi tre lojtarë të Genoas dhe shënoi për 1-0.

Paulo Dybala. That’s it. That’s the tweet.
pic.twitter.com/6EOXYBzduN

— Forza Juventus (@ForzaJuveEN) June 30, 2020

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë.

Ishte Cristiano Ronaldo që mori një top pothuajse në gjysmën e fushës, u nis drejt portës dhe nga 20 metra me një goditje të fuqishme shënoi për 2-0.

Juventusi duhet rrugës së mirë që të shënoj fitoren e radhës.

Ardian H

Read Previous

Shqiptaro-amerikani Elez Biberaj në krye të Zërit të Amerikës

Read Next

Ministri Zemaj dhe inspektorët komunal, largojnë nga kafiteritë qytetarët që nuk po respektojnë masat ndaj Covid-19