Gattuso para takimit të dytë me Barcelonën: Mund të markoj Messin vetëm në ëndrra ose kur luajë më djalin tim në PlayStation

Para ndeshjes së dytë që zhvillohet mes Barcelonës dhe Napolit në Ligën e Kampionëve, Gennaro Gattuso është deklaruar në konferencë për media.

Takimi i parë mes dy skuadrave kishte përfunduar 1-1 në San Paolo, derisa më 8 gusht do të përballen në Camp Nou.

Gattuso e di se do të jetë e vështirë të fitojnë në Kataluni, ndërsa ka potencuar se lojtarët e tij do ta kenë të vështirë të markojnë Lionel Messin.

Foto: Napoli/Twitter

“Mund të markoj Messin në ëndrrat e mija os kur luajë me djalin tim në PlayStation”, ka thënë trajneri i Napolit.

“Edhe aty, do të duhej të isha në fanellën e Milanit me 15 apo 20 kilogramë më pak. Do të jetë një përballje tejet e vështirë”.

“Jemi duke u përgatitur shumë psiqikisht dhe fizikisht për atë ndeshje dhe lojtarët e mi do luftojnë për çdo top në fushë”, ka shtuar më tej Gattuso.

Barcelona do të kualifikohej në çerekfinale me rezultatin aktuale, derisa Napoli do të tentojë të bëjë befasi. 

Ardian H

Read Previous

“Nuk është kurrë vonë”/ 96-vjeçari në Itali kthehet në studentin më të vjetër të vendit

Read Next

Ronaldo rreth të ardhmes së tij: Shkojmë për Scuedetton e tretë


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0