Juventusi dhe Roma i përgatisin surprizë

Xhanluka Roki arbitroi mbrëmë ndeshjen e tij të fundit në karrierë. Gjyqtari italian vendosi të tërhiqej nga kjo detyrë pas 17 vitesh duke gjykuar sfidën e 263-të në Serinë A.

47-vjeçari mori një përshëndetje të gjatë dhe dashamirëse nga lojtarët e Juventusit dhe Romës.

“Fusha e futbollit është jeta, largimi prej tij më bën të ndihem keq.

Falenderoj Juventusin dhe Romën që bënë të përjetoja këtë moment të bukur dhe të paharrueshëm, megjithëse është trishtues”, u shpreh Roki për “Sky Sport Italia”.

Ardian H

Read Previous

Berisha e quan akt antikombëtar ndalimin e veteranit të UÇK’së

Read Next

Kim dhe Kanye, të ndarë prej më shumë se një viti


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0