Ky surfist është duke rrëshqitur mbi ujërat biolumishent

Ky shkëlqim është shkaktuar nga baticat e kuqe në San Diego, California.

Pamje të mrekullueshme, shihen në video në të cilën një surfist po rrëshqet mbi ujë, transmeton lajmi.net.

Valët janë një nënprodukt i mprehtë i organizmave mikroskopikë të quajtur dinoflagellates që kimikisht mund të sintetizojnë dritën e tyre, një fenomen i quajtur biolumishenca.

Kjo shihet më qartë si pasojë e bllokimit nga pandemia dhe qarkullimit më të rrallë të njerëzve në izolim. /Lajmi.net/

Fitore H

Read Previous

Distanca 2 m në aeroplan u shkakton humbje miliona euro në orë kompanive të fluturimeve

Read Next

Deputetja e VV-së: Tentim-grabitja e pushtetit, pa zgjedhje shpërfaqi paftyrësinë e ish-pushtetarëve