Lajm i mirë për Milanin, kthehet Ibrahimovic

Milani ka ftuar Zlatan Ibrahimovicin për përballejen me Spal në Serie A këtë mbrëmje pasi sulmuesi u shërua nga një dëmtim.

Ibrahimovic ende nuk ka luajtur për Milanin që nga rifillimi i sezonit, por 38-vjeçari u kthye në stërvitje në fund të javës së kaluar.

Ai tani ka qenë i përshtatshëm për të udhëtuar në ‘Ferrara’ dhe madje mund të startojë, siç u sugjerua nga trajneri Stefano Pioli dje.

Sidoqoftë, mbrojtësi Leo Duarte është ende duke u rikuperuar nga një problem i kofshëve.

Skuadra e Milanit për SPAL: Begovic, A Donnarumma, G Donnarumma; Calabria, Conti, Gabbia, Theo Hernandez, Kjaer, Laxalt, Romagnoli; Bennacer, Biglia, Bonaventura, Brescianini, Calhanoglu, Kessie, Krunic, Paqueta, Saelemaekers; Castillejo, Ibrahimovic, Leao, Maldini, Rebic. 

Fitore H

Read Previous

Kompania ajrore greke, shkel vendimin e Qeverisë së Kosovës

Read Next

Bashkimi Europian heq kufizimet për udhëtimet në BE për qytetarët e 15 vendeve të botës