Lideri i VV’së në Greqi, tregon në një forum se si qeverisi pak me Kosovën

Kreu i VV’së, Albin Kurti, ka qëndruar në Athinë të Greqisë për të marrë pjesë në “Symi Symposium”, ku është diskutuar për përballjen e botës me pandeminë dhe atë se çfarë do të ndodh më pas.

Kurti ka thënë se në fjalimin e tij ka paraqitur vizionin e tij për Ballkanin Perëndimor dhe se ka folur për përballjen katër mujore të qeverisë së tij me pandeminë.

Siç thotë ish-kryeministri, ka qeverisur mirë në disa fronte në të njëjtën kohë.

“Unë kam paraqitur qëndrimet dhe vizionin për rajonin tonë të Ballkanit perëndimor duke përshkruar e shpjeguar në veçanti përballjen katërmujore të qeverisjes sonë të mirë në disa fronte njëkohësisht”, ka shkruar Kurti.

Ardian H

Read Previous

815 çifte të shkurorëzuara në Kosovë në 2019-ën, shumica pas një viti martesë

Read Next

Infektime me COVID-19 në universitetet e SHBA’së


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0